خبرگزاری خودرو جمهوری اسلامی ایران

(WWW.KHODRO.TK* ( islamic republic news car

ايران پروژه كارت هوشمند سوخت را در سوريه اجرا مي‌كند

کارت سوخت

نوذري سرپرست وزارت نفت در مورد همكاري ايران براي اجراي پروژه كارت هوشمند سوخت و ارائه خدمات فني و مهندسي آن به سوريه گفت: تا پيش از اجراي پروژه كارت هوشمند سوخت كمتر كسي فكر مي‌كرد اين پروژه با موفقيت همراه شود، اما پس از اجراي موفقيت‌آميز آن در ايران كه به صرفه‌جويي 30 درصدي و كاهش مصرف بنزين از 84 تا 85 به 60 ميليون ليتر در روز منجر شد، سوريه نيز كه سوبسيدهاي جدي براي انرژي مي‌پردازد، علاقه‌مندي خود را به استفاده از تجارب ايران در اين زمينه اعلام كرده است.
سفيان علاو نيز به ديدار خود از مراكز فني و مهندسي ساخت و مركز داده‌هاي كارت هوشمند سوخت در شيراز و تهران اشاره كرد و افزود: هدف ما اين است كه با استفاده از تجربيات ايران چنين پروژه‌اي را در سوريه نيز آغاز كنيم. كاهش مصرف سوخت با توجه به بالا رفتن قيمت نفت و كمبود فرآورده‌هاي آن در بازارهاي جهاني براي ما بسيار اهميت دارد.
وي تأكيد كرد كه در پروژه‌اي كه در اين زمينه در ماه آينده در سوريه آغاز خواهد شد از حضور شركت‌هاي ايراني استقبال مي‌شود

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

سورن مجوز شماره‌گذاري گرفت

خبرگزاري فارس: مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو از اخذ مجوز‌ شماره‌گذاري سورن خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي شركت ايران‌خودرو منوچهر منطقي در حاشيه مراسم تحويل 400 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومي، گفت: از هفته آتي تحويل خودرو سورن به متقاضياني كه از ارديبهشت ماه اقدام به ثبت نام براي اين خودرو كرده‌اند، آغاز مي‌شود.
مديرعامل ايران‌خودرو افزود: قيمت اوليه سورن را به كميته‌ خودرو و وزارت صنايع ارائه كرده‌ايم.
وي تصريح كرد: همانگونه كه قبلاً نيز اعلام شد، قيمت سورن بسته به آپشن‌هاي آن يك تا يك و نيم ميليون تومان با سمند ال‌ايكس تفاوت قيمت خواهد داشت

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

ارائه تسهیلات 5 میلیاردی دولت برای ناوگان حمل و نقل عمومی

رئیس کمیسیون عمران خبر داد :
ارائه تسهیلات 5 میلیاردی دولت برای ناوگان حمل و نقل عمومی
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: رئیس کمیسیون عمران اعلام کرد:دولت 5 میلیارد دلار تسهیلات در اختیار ناوگان حمل و نقل درون شهری قرار داده است.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران"ایسکانیوز"، علی اکبر آقایی مغانجویی رئیس کمیسیون عمران و مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم تحویل 1080 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهری گفت: در نشستی که با رئیس جمهور برپا شده بود کمیسیون عمران دو وظیفه مهم و عمده کشوری را در دو تبصره 13 و 6 به عهده گرفت.
وی افزود : تبصره 6 به عنوان ساخت و ساز مسکن و نیاز اساسی مردم و تبصره 13 به عنوان تبصره ای که ثروت مردم را نمی تواند به عنوان نیاز اساسی در توسعه به کار گیرد و مصرف لجام گسیخته را از دست دهد، در دستور کار این کمیسیون قرار گرفت.
آقایی ادامه داد: بار اصلی تبصره 13 باید نیازهای کشور را در داخل تامین کند،ساماندهی حمل ونقل دورن شهری و برون شهری، سرعت دهی خدمات، رساندن منابع تولید به منابع مصرف از جمله مهمترین خدماتی است که می توان به مردم ارائه داد و مسوولان نیز باید توجه ویژه ای به این امر داشته باشند.
این نماینده مجلس اذعان داشت: به دلیل عدم تامین ناوگان حمل و نقل عمومی در این بخش، مردم در فشار روحی به سر می برند و در سایر کلان شهرها نیز با همین مشکل مواجهیم.
آقایی ابراز داشت: دولت قریب به 5 میلیارد دلار تسهیلات در اختیار ناوگان حمل و نقل درون شهری قرار داده و حدود به 800 میلیارد تومان نقدینگی به بخش ناوگان قطار شهری تزریق کرده است.
رئیس کمیسیون عمران در پایان اظهار داشت: انتظار بر این است که علی رغم محدودیت برای مردم به دلیل کاهش مصرف و بهینه کردن سوخت ناگزیر باید این برهه را پشت سر گذاشت و چنانچه بتوان با یک حرکت برنامه ریزی شده نظم و انضباط را در مصرف تامین کرد مردم نیز راضی خواهند بود
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

دربي تهران ساعت 30/15 روز يكشنبه برگزار مي شود

خبرگزاري فارس: مديركل سياسي انتظامي استانداري تهران از برگزاري دربي تهران يك روز پس از عيد فطر(يكشنبه 22/7/86) خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از روابط عمومي استانداري تهران، علي جهانبخشي گفت: كميسيون ورزشي شوراي تامين استان مقرر كرد، مسابقه تيم‌هاي فوتبال استقلال و پرسپوليس كه قرار بود روز عيد سعيد فطر برگزار شود، روز يكشبه تاريخ 22/7/86 ساعت 15 و 30دقيقه در ورزشگاه آزادي برگزار شود.
جهانبخشي افزود: اين كميسيون كه با حضور مسئولان ليگ فوتبال، تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس، ادارات خدمات‌رسان همچون هلال احمر و اتوبوسراني و مسئولان نيروي انتظامي و اعضاي كميسيون ورزشي شوراي تامين استان تهران برگزار شد، با در نظر گرفتن تمامي جوانب اين بازي را به روز يكشنبه موكول كرد.
دربي تهران در چارچوب هفته نهم ليگ برتر به قضاوت داوراني از اسپانيا برگزار مي شود

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

طرفيت توليد اتوبوس هاي درون شهري به 10 هزار دستگاه رسيد

اسکانیا

به گزارش خبرخودرو ، سرپرست وزارت صنايع و معادن اعلام کرد : با ورود 5 واحد توليدي جديد به جمع توليدكنندگان اتوبوس درون شهري ظرفيت توليد اين محصول به 10 هزار دستگاه در سال افزايش يافته است.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، علي اکبر محرابيان در مراسم ورود 1080 دستگاه اتوبوس جديد به ناوگان حمل و عمومي درون شهري گفت : برنامه وزارت صنايع و معادن توليد 40 هزار دستگاه اتوبوس تا سال 1390 است.

وي افزود : تعداد اتوبوس هاي درون شهري فعال كشور نيز در دوماه اخير از 16 هزار دستگاه به 18 هزار دستگاه رسيده است.

1080 دستگاه اتوبوس عمومي درون شهري امروز در مراسمي با حضور سرپرست وزارت صنايع و معادن و روساي كمسيون هاي عمران و انرژي مجلس شوراي اسلامي تحويل سازمان هاي اتوبوس راني در سراسر كشور شد.

از اين تعداد اتوبوس 680 دستگاه در شركت هاي ايران خودرو ديزل و شهاب خودرو و بقيه در 5 شركت توليدي داخلي در تبريز ، سمنان و اصفهان - نخستين بار- توليد شده است .

سرپرست وزارت صنايع و معادن و رئيس ستاد تبصره 13 در اين مراسم كه در شركت توليدي ايران خودرو ديزل برگزار شد ، گفت : اوج توليد در سالهاي 83 و 84 حدود 1700 تا 1800 دستگاه اتوبوس در سال بود كه از 2080 دستگاه اتوبوس توليدي در دوماه گذشته ، كمتر است .

رئيس ستاد تبصره 13 افزود : همچنين با تلاش گروه صنعتي ايران خودرو و ديگر توليد كنندگان 1400 دستگاه اتوبوس از رده خارج و غير فعال نيز تعمير و وارد ناوگان درون شهري كشور شده است .

محرابيان با اشاره به توليد 42 هزار دستگاه تاكسي در دو ماه اخير گفت : از اين تعداد 30 هزار دستگاه توزيع شده و بقيه منتظر قرارداد بانكي است.

وي با بيان اينكه تعداد ناوگان تاكسي كشور به 220 هزار دستگاه افزايش يافته است، افزود : ورود ناوگان (( ون )) و توسعه ناوگان قطار شهري از ديگر اقدامات ستاد تبصره 13 در سال جاري است.

سرپرست وزارت صنايع و معادن با اشاره به تخصيص 695 ميليارد و 500 ميليون تومان براي 7 طرح قطار شهري در كشور افزود : از اين رقم 275 ميليارد تومان فقط به قطار شهري تهران داده شد.

محرابيان با بيان اينكه پارسال 98 و نيم درصد اعتبارات تبصره 13 جذب شد گفت : 280 هزار خودرو فرسوده نيز در يكسال گذشته از رده خارج شده است .

وي توليد خودروهاي دوگانه سوز از اول مرداد ، ساماندهي مسافربرها و آژانس ها را از ديگر اقدامات دولت براي بهبود حمل و نقل درون شهري اعلام كرد و گفت : تا چند ماه آينده ناوگان مسافربرهاي شخصي و آژانس ها به تاكسي تبديل خواهد شد.

رئيس ستاد تبصره 13 با بيان اينكه با كاهش 15 درصدي ترافيك شهر تهران در دوروز اول مهر در مقايسه با مدت مشابه سال قبل ، برخي نگراني ها در مورد افزايش ترافيك برطرف شد، گفت: اين كاهش ترافيك در حالي است كه بر اساس آمار توليد خودرو ترافيك تهران بايد 16 درصد افزايش مي يافت .

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

تحويل 1000 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومي کشور

به گزارش خبرخودرو ، 1000 دستگاه اتوبوس در اجراي برنامه هاي ستاد تبصره 13 امروز وارد ناوگان حمل و نقل عمومي کشور مي شود.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، اين اتوبوس ها را شرکت هاي ايران خودرو ديزل ، شهاب خودرو ، عقاب افشان (سمنان) ، آکيا خودرو(تبريز) ، پيشرو يدک (اصفهان ) ، زرين خودرو ( اصفهان) و زامياد تحويل مي دهند.

320 دستگاه از اين اتوبوس ها در ايران خودرو ديزل و 280 دستگاه هم در شهاب خودرو ساخته شده است.

120 دستگاه از اين اتوبوس ها در يک هفته اخير تحويل شده و بقيه هم اماده تحويل است که مراسم تحويل انها در تهران ساعت 10 امروز در شرکت ايران خودرو ديزل برگزار مي شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

ايران خودرو از آغاز سال 2007 ، بيش از 408 هزار خودرو توليد كرد

شركت ايران خودرو، از ابتداي ژانويه تا پايان سپتامبر سال جاري ميلادي 408 هزار و 280 دستگاه انواع خودرو سواري توليد و روانه بازارهاي داخلي و خارجي كرده است.

دكتر منوچهر منطقي، مديرعامل ايران خودرو، با اعلام اين خبر اظهار داشت: اين ميزان توليد، نشان دهنده 6/6 درصد رشد نسبت به ميزان توليد در همين دوره زماني در سال گذشته است.

مدير عامل افزود، روآ با توليد 78 هزار و 691 دستگاه در اين مدت، يكي از پرتيراژترين خودورهاي توليدي ايران خودرو به شمار مي رود.

وي اظهار داشت: ايران خودرو در 9 ماه گذشته گذشته 67 هزار و 423 دستگاه انواع سمند، 42 هزار و 104 دستگاه پارس، 35 هزار و 883 دستگاه 206 اس دي و 27 هزار و 865 دستگاه 206 هاچ بك نيز توليد كرده است.

وي رقم توليد ايران خودرو در مدت مشابه سال گذشته ميلادي را 383 هزار و 38 دستگاه عنوان كرد كه با 6/6 درصد رشد در 9 ماه سال جاري ميلادي به 408 هزار و 280 دستگاه افزايش يافته است.

مدير عامل برنامه توليد شركت ايران خودرو براي سال جاري ميلادي را 620 هزار دستگاه انواع محصولات اعلام كرد كه تاكنون دو سوم از آن محقق شده است.

وي ياد آور شد، اين شركت قصد دارد بيش از 64 هزار دستگاه از خودروهاي سواري توليدي خود را در سال جاري به كشورهاي هدف صادر كند.

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

مديرعامل ايران خودرو خبر داد :توليد اتوبوس دوكابين با همكاري شركت بنز آلمان

ايران خودرو تا پايان امسال 50 هزار تاكسي پايه گازسوز تحويل ناوگان حمل و نقل عمومي كشور خواهد داد.

دكتر منوچهر منطقي مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو در مراسم تحويل 400 دستگاه اتوبوس به ستاد تبصره 13 با اعلام اين خبر افزود: از ابتداي امسال در اجراي تعهدات تبصره 13، 1200 دستگاه اتوبوس، بيش از 30 هزار تاكسي و 6 سري قطار مترو تحويل داده ايم و از اين پس نيز طرح هاي جامعي براي تحقق اهداف دولت اجرا خواهيم كرد.

وي از توليد اتوبوس دوكابين با همكاري شركت بنز آلمان در آينده نزديك خبر داد و گفت: اين اتوبوس با برند معتبر و فناوري جديد در يك خط كاملا مستقل توليد خواهد شد.

دكتر منطقي همچنين اظهار داشت: طراحي يك ميني بوس جديد در ايران خودرو آغاز شده كه با توجه به داخلي بودن عمده اجزا و قطعات آن، قطعا مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

مديرعامل ايران خودرو توسعه ظرفيت توليد قطار مترو را از اولويت هاي اين شركت ذكر كرد و افزود: با توسعه واحد توليدي قطار مترو در ابهر، توان تامين عمده نياز كشور به اين قطارها را ايجاد خواهيم كرد.

وي خاطرنشان كرد: براي توليد ون با ظرفيت 7 تا 23 نفره طرح هايي را به صورت مرحله به مرحله به اجرا خواهيم گذاشت.

منطقي همچنين آمادگي ايران خودرو را براي ايجاد 200 ايستگاه تزريق گاز در سال اعلام كرد.

وي خواستار آن شد كه براي سرعت بخشيدن به توليد قطارهاي مترو، قرارداد اين قطارها با ترك تشريفات مناقصه به ايران خودرو واگذار شود.

مديرعامل ايران خودرو با بيان اين كه هم اكنون اتوبوس هاي توليدي اين شركت در كشورهاي عربستان، سوريه و روسيه در حال تردد هستند، اضافه كرد: اگر دولت در زمينه توليد قطارهاي مترو حمايت كند، علاوه بر نيازهاي داخلي، توان تامين نياز كشورهاي منطقه را نيز خواهيم داشت.

در اين مراسم، رضا عاصم نخجواني مديرعامل شركت ايران خودرو ديزل پيش از سخنان دكتر منطقي در اظهاراتي، ضمن بيان آمارهاي فعاليت اين شركت در تامين نياز ناوگان حمل و نقل عمومي، اظهار داشت: با توجه به توان موجود، ايران نيازي به واردات اتوبوس ندارد.

مديرعامل ايران خودرو ديزل، شركت هاي خودروساز را يار و همكار دولت خواند و تاكيد كرد: حتي اگر نياز به واردات باشد، لازم است اين كار توسط خودروسازان صورت گيرد تا مشكلي در ارائه خدمات پس از فروش پديد نيايد.

نخجواني افزود: از ابتداي امسال تعهدات ايران خودرو به تبصره 13 در سه مرحله تحويل شده است كه 407 دستگاه اتوبوس پايان تيرماه، 436 دستگاه دهم شهريورماه و 400 دستگاه نيز امروز تحويل شد.

وي به سهم ايران خودرو ديزل از كل ناوگان اتوبوس شهري اشاره كردو گفت: 74 درصد از كل 16 هزار دستگاه اتوبوس كشور از توليدات ايران خودروديزل بوده و 82 درصد از 7 هزار و 200 دستگاه اتوبوس تهران نيز محصول اين شركت است.

مديرعامل ايران خودرو ديزل تصريح كرد: در سال 85 بيش از 65 درصد اتوبوس و 80 درصد ميني بوس تحويل شده به ناوگان حمل و نقل عمومي كشور، سهم اين شركت بوده است.

نخجواني اضافه كرد: ايران خودرو ديزل سال گذشته 17 هزار خودروي تجاري توليد كرده كه 2هزار دستگاه از اين توليدات را انواع اتوبوس شهري و بين شهري تشكيل داده اند.

گفتني است در مراسم تحويل اتوبوس هاي ايران خودروديزل به مسئولان ستاد تبصره 13 كه در شركت ايران خودرو ديزل برگزار شد، علاوه بر مسئولان اين ستاد، مهندس محرابيان سرپرست وزارت صنايع و معادن، جمعي از نمايندگان مجلس، مسئولان وزارت كشور و معاونان شهرداري تهران حضور داشتند.

گزارش تصويري 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

400 دستگاه اتوبوس ايران خودرو ديزل به ناوگان حمل ونقل عمومی تحويل می شود

به گزارش خبرخودرو ، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد: 400 دستگاه اتوبوس گاز سوزو دیزل درادامه اجرای تعهدات تبصره 13 فردا به ناوگان حمل ونقل عمومی کشور تحویل می شود .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، منطقی افزود: درمراسمی که با حضور سرپرست وزارت صنایع ومعادن، مسئولان ستاد تبصره 13 ومدیران ارشد ایران خودرو برگزار می شود،این اتوبوس ها که مطابق با استاندارد های روز تولید شده اند تحویل داده می شوند.

وی با بیان این که ایران خودرو دراجرای تعهدات تبصره 13 پیشتاز بوده یاد آور شد:این گروه صنعتی برای نوسازی و تامین ناوگان حمل نقل عمومی کشور درزمینه اتوبوس ،تاکسی و مترو آمادگی کامل دارد.

مدیر عامل ایران خودرو خاطر نشان کرد:تا پایان سال 2 هزار دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل ونقل عمومی کشور تحویل خواهد شد و این گروه صنعتی به تمامی تعهدات خود در قالب تبصره 13 جامه عمل خواهد پوشید.

گفتنی است ایران خودرو اوایل شهریور ماه نیز 450 دستگاه اتوبوس گاز سوز به ناوگان حمل ونقل عمومی کشور تحویل داد.ایران خودرو از ابتدای امسال تاکنون 1245 دستگاه اتوبوس و حدود 30 هزار دستگاه تاکسی به ناوگان حمل ونقل عمومی تحویل داده است

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

صرفه جويی 3 ميليارد دلاری در مصرف سوخت

به گزارش خبرخودرو ، مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران گفت :با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین " مدیریت مصرف سوخت " تا پایان امسال ، حدود 3 میلیارد دلار صرفه جویی نصیب کشور خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، حجت الله غنیمی فرد افزود : با توجه به صرفه جویی حاصل از سهمیه بندی بنزین، نیاز وارداتی بنزین کشور از 35 تا 36 میلیون لیتر در روز به 15 میلیون لیتر در روز کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: با وجود کاهش واردات، از آنجا که برای چند ماه نخست امسال ( قبل از سهمیه بندی) واردات بنزین بالایی داشتیم، می توان گفت ، به طور متوسط برای شش ماه نخست امسال روزانه حدود 25 میلیون لیتر بنزین وارد کرده ایم.

غنیمی فرد افزود: بر اساس پیش بینی های گذشته، نیاز وارداتی بنزین کشور سالانه حدود 7 میلیارد دلار بود که با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین پیش بینی می شود در صورت ثبات قیمت جهانی بنزین، این رقم به حدود 4 میلیارد دلار کاهش یابد.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران گفت: به بیان ساده تر، با اجرای طرح سهیمه بندی بنزین در کشور، سالانه از پرداخت حدود 3 میلیارد دلار بابت خرید بنزین صرفه جویی خواهد شد

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

کاهش توليد شرکتهای خودروساز باعث افزايش قيمت خودرو شده است

به گزارش خبرخودرو ، دبیر انجمن خودروسازان گفت :چون سهمیه توليد خودروهاي بنزين سوز شرکتهای خودروساز رو به اتمام می باشد ميزان تولیدات آنها کاهش يافته و باعث افزایش خودروشده است .

احمد نعمت بخش در گفت وگو با خبرنگار خبر خودرو گفت: افزایش قیمت خودروها به دلیل محدودیتی است که ستاد تبصره 13 برای خودروسازها ایجاد کرده بخصوص برای ایران خودرو و سایپا . به نظر من سهمیه در نظر گرفته شده کافی نبوده که باعث کاهش تولیداتشان شده است .

وی افزود:به دلیل گاز سوز کردن خودروها متاسفانه همچنان با کمبود مخزن روبه رو هستیم. همانطور که مشاهده می کنید خیلی از خودروهایی که تحویل داده شده اند بدون مخزن می باشند و با یک سری مشکلات روبرو هستند. ولی خودروهای بنزین سوز چون روال معمولیشان است خودروسازها براحتی می توانند بنزین سوز تولید کنند.

وی در ادامه گفت: اكنون با توجه به نياز بازار و اينكه شرکتهای خودروساز برای گاز سوز کردن خودروها کوتاهی نکرده اند یعنی در حد توان خودشان خودروهاي گاز سوز توليد کرده اند ؛ از ستاد تبصره 13 تقاضا داریم که یا سهمیه را افزایش دهد و یا به طور کل اینگونه سهمیه بندی را بردارد زیرا برخلاف بند (ز) ماده 33 برنامه چهارم می باشد .

نعمت بخش در پایان افزود: مطمئنا" این محدودیت تولید و سهمیه بندی باعث افزایش قیمتها در بازار شده است

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

شرکت رنو به عنوان زنجيره تامین نقش خود را درست ايفا نکرده است

به گزارش خبر خودرو ، مدیر عامل شرکت سایپا پرس گفت:در بخش تامین قطعات خودرو چند عامل وجود دارد که این عاملها باید به صورت متعادل و حساب شده عمل کنند تا نتیجه آن تولید خودرو باشد .که این عاملها عبارتند از قطعه ساز ، زنجیره تامین و خودروساز که شرکت رنو در این میان به عنوان زنجیره تامین قادر نبوده است نقش خود را درست ایفا نماید.

فریدون حمیدی در توضیح این مطلب به خبرنگار خبر خودرو گفت:قطعه سازان معمولا"با شرکتهای زنجیره تامین خودروسازان در ارتباط هستند مثلا"در شرکت ایران خودروشرکت ساپکو این ماموریت را انجام می دهد و در شرکت سایپا شرکت سازه گستر این وظیفه را برعهده دارد .قطعه سازان معمولا"با شرکتهای زنجیره تامین قرارداد منعقد نموده و از طریق آنها قطعات مورد نیاز در اختیار خودروسازان قرار می گیرد.

وی در ادامه گفت:شرکت رنو به عنوان زنجیره تامین بین قطعه ساز وخودروساز به صورت متوازن و متعادل عمل نکرده است و برای گریز از پرداخت خسارت مالی به قطعه سازان و خودروسازان مدیریت قطعه سازان مختلف را زیر سوال برده است .

حمیدی افزود:شرکت سایپا پرس 29 قطعه اصلی ال 90 را که شامل قطعات پرسی می باشند را تامین می کند .طبق قراردادی که با شرکت رنو منعقد شده بود می بایست

در 10 اکتبر2007برای هر کدام از سه خودروساز، ایران خودرو،سایپا وپارس خودرو در حدود 300 ست قطعه تولید نمائیم که شرکت سایپا پرس این تعداد قطعه را زودتر از موعد مقرر تولید نموده است . این نشانگر این است که شرکت سایپا پرس وظیفه خود را به درستی انجام داده است .

ایشان درادامه گفت: شرکت رنو این قطعات را به موقع به خودروسازان منتقل نکرده است علاوه بر این قطعات سایر قطعات نظیر شیشه و بعضی از قطعات مونتاژی و تعدادی قطعات دیگر را نیز به موقع تحویل خودروسازان نداده است که این مسئله موجب عدم تولید خودرو توسط خودروساز می گردد.

حمیدی در پایان گفت:بر اساس مستندات شرکت سایپا پرس مسئولیت خود را به درستی انجام داده است و باید ریشه یابی شود که نواقص کار چیست و مشکلات عملکردی زنجیره تامین را حل نمود تا حلقه های دیگر این زنجیر آسیب نبیند .زیرا اگر قطعه ساز نتواند قطعات تولیدی خود را به موقع به فروش برساند ،زمان و فرصت رااز دست داده و متحمل خسارت می شود

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

یکم بی ربطه اما بد نیست

گزارش از يك تحقيق بين المللي

ايران به لحاظ كيفيت زندگي هشتاد و سومين كشور جهان شناخته شد

خبرگزاري فارس:بر اساس گزارشي كه هرساله در خصوص با كيفيت ترين كشورها و شهرهاي جهان براي زندگي منتشر مي شود در سال 2007 ايران رتبه هشتاد دو سوم را به دست آورد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در شرق آسيا، مطابق چند سال اخير بازهم كشورهاي اسكانديناوي بر صدر اين ليست ايستادند و فنلاند، ايسلند، نروژ و سوئد به عنوان با كيفيت ترين كشورهاي جهان براي زندگي انتخاب شدند.
بر اساس اين گزارش كه توسط نشريه ريدرز دايجست منتشر مي شود عوامل مهمي چون وضعيت آلودگي هوا، كيفيت خدمات حمل و نقل عمومي، ترافيك و ديگر شاخص هاي اثر گذار در كيفيت زندگي و محيط زيست مورد بررسي قرار مي گيرد.
دانشگاه‌هاي بزرگي چون ييل و دانشگاه كلمبياي آمريكا از گردآورندگان اصلي اطلاعات و تنظيم شاخص ها بوده اند.
اين تحقيق داراي دو بعد است يكي بررسي شهرهاي اصلي 141 كشور جهان و يافتن كيفيت زندگي در كل اين كشور و ديگر بررسي شاخص هاي فوق براي 72 شهر جهان كه البته نامي از ايران در بين اين 72 شهر وجود ندارد.
در ميان كشورهاي آسيايي بالاترين رتبه به ژاپن تعلق دارد كه جايگاه 12 را به خود اختصاص داده است.
دربين كشورهاي منطقه خاورميانه (به جز فلسطين اشغالي) امارات عربي متحده با كسب رتبه 45 بهترين مقام را به دست آورده و پس از آن نيز كشور كويت رتبه 48 را كسب كرده است.
از ديگر كشورهاي مهم مي توان به رتبه 8 استراليا، رتبه 11 كانادا، 16 فرانسه، مقام 21 براي آلمان، رتبه 23 براي آمريكا، جايگاه 51 براي روسيه و رده 54 براي مالزي ذكر كرد.
كشورهاي آفريقايي اتيوپي، نيجر، سيرالئون، بوركينوفاسو و چاد نيز درآخر اين ليست قرار گرفته اند.
درميان شهرهاي جهان نيز استكهلم سوئد عنوان بهترين شهر براي زندگي را به دست آورده و به دنبال آن اسلوي نروژ دوم و پاريس فرانسه نيز رده چهارم را به خود اختصاص داده است.
در ميان شهرهاي قاره آسيا بالاترين رتبه به هنگ كنگ تعلق گرفته كه رتبه هيجدهم را از آن خود كرده است و پس از آن توكيو در پله بيستم قرار گرفته است.
تل آويو در فلسطين اشغالي تنها شهر خاورميانه در اين ميان به شمار مي رود كه رتبه 64 را به دست آورده است و درعين حال مي توان گفت كه كوآلالمپور مالزي تنها شهر از ميان شهرهاي كشورهاي مسلمان است كه در اين ليست قرار گرفته است.
از ديگر نكات قابل توجه حضور دو شهر از هندوستان در اين رده بندي مي باشد كه يكي در رده شصت و پنجم و ديگري شهر بمبئي هند در رتبه هفتادم مي باشد

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

طي 5 ماه اول سال اتفاق افتاد

واردات 14558 هزار دستگاه خودرو به ارزش 267 ميليارد تومان

خبرگزاري فارس: طي 5 ماهه نخست امسال 14 هزار و 558 دستگاه خودرو به ارزش 2 هزار و 675 ميليارد و722 ميليون ريال وارد كشور شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس ارزش دلاري اين خودروها بالغ بر 288 ميليون و 724 هزار و 2/213 دلار معادل 213 ميليون و 425 هزار و 2/505 يورو بوده است.
اين در حالي است كه تعداد خودروهاي وارداتي در 5 ماهه نخست سال 85 به 7 هزار و 10 دستگاه و ارزش 120 ميليارد و 826 ميليون و 100هزار تومان معادل 131 ميليون و 979 هزار و 419 دلار رسيد.
آمارهاي گمرك حاكي از 2 برابر شدن واردات خودرو طي 5 ماهه اول سال 86 نسبت به سال گذشته است

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

روآ، با موتور پايه گاز سوز، بهمن ماه امسال به بازار مي آيد

به گزارش خبرخودرو ، شركت ايران خودرو به منظور اجراي سياست هاي دولت و بهينه سازي مصرف سوخت، توليد انبوه موتور پايه گاز سوز روآ را در بهمن ماه امسال آغاز مي كند.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، محمد زالي مدير پروژه موتور ملي با اعلام اين خبر گفت : طراحي موتور پايه گاز سوز روا از زمستان گذشته در شركت تحقيق، طراحي و توليد موتور ايران خودرو آغاز شده و 70 درصد آن به انجام رسيده است.

وي افزود: با اجراي اين پروژه، ضمن اين كه گاز طبيعي مبناي سوخت اين موتور قرار خواهد گرفت، مصرف سوخت آن در حالت بنزين نيز كاهش و پيمايش آن افزايش خواهد يافت.

زالي اظهار داشت: در طرح توسعه موتور پايه گاز سوز روا، تنظيم سوپاپ با سيستم هيدروليك امكان پذير و مشكل فيلرگيري سوپاپ ها برطرف شده و موتور جديد قابليت عرضه به بازارهاي صادراتي را نيز دارد.

مدير پروژه موتور ملي افزود : در سال جاري 10 هزار دستگاه موتور پايه گاز سوز روا توليد مي شود و براساس برنامه ي زمان بندي تا سال 1390 تيراژ توليد آن به سالانه 210 هزار دستگاه افزايش خواهد يافت.

زالي گفت: طرح توسعه ي قواي محركه او اچ وي OHV ، دو بخش موتور و سيستم انتقال قدرت را شامل مي شود كه بخش موتور صد در صد توسط كارشناسان ايراني و بخش انتقال قدرت با همكاري مشاور معتبر اروپايي به انجام مي رسد.

وي افزود: اين طرح با استفاده از دانش و تجربه كسب شده در پروژه ي موتور ملي و امكانات موجود خطوط توليدي ايران خودرو انجام مي شود.

شايان ذكر است موتور او اچ وي ، در بهار سال گذشته با كاهش مصرف بنزين آن به 7/8 ليتر و تامين استاندارد يورو 3 عرضه شد

+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

250 جايگاه CNG در 108 شهر کشور به بهره برداری رسید

به گزارش خبرخودرو ، تعداد جایگاه های CNG (گاز طبیعی )به 250 ایستگاه رسید که این تعداد جایگاه در 108 شهر کشور احداث و به بهره برداری رسیده است .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو، 179 جایگاه CNGبه صورت تک منظوره و 58 جایگاه در پمپ های بنزین به صورت دو منظوره احداث شده است .همچنین 13 جایگاه CNG توسط بخش خصوصی و با حمایت و کمک بلاعوض شرکت بهینه سازی مصرف سوخت ساخته شده و مورد بهره برداری قرارگرفته است .

بر اساس این گزارش در آخرین هفته از آخرین ماه فصل تابستان 9 جایگاه جدید CNGبه بهره برداری رسیده اند که شامل 7 جایگاه دو منظوره دولتی در شهرهای ساوه ،قزوین ،مشهد ،اردبیل ،ابرکوه ،ارومیه ،اسکو و یک جایگاه تک منظوره دولتی در اسلامشهر و یک جایگاه تک منظوره خصوصی در شهر خمین است .

لازم به ذکر است روند توسعه وافزایش جایگاههای CNG در راستای اجرای تبصره 13 قانون بودجه سال 1386 تا رسیدن به یک هزار جایگاه در سال جاری ادامه می یابد و هر هفته جایگاه های جدید احداث شده در سراسر کشور به بهره برداری خواهند رسید

+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

نخستين بار ورق هاي ويژه مخازن CNG در کشور توليد شد

به گزارش خبرخودرو ، شرکت فولاد مبارکه نخستين بار درکشور موفق به ساخت ورق فولادي مورد نياز براي ساخت مخازن گاز طبيعي فشرده (سي ان جي) ويژه خودروهاي سواري شد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، محمد رجايي مدير عامل شرکت فولاد مبارکه با اشاره به رويکرد توليد خودروهاي دوگانه سوز و نياز به مخازن سي ان جي گفت : فولاد مبارکه تحقيقات ساخت ورق هاي فولادي مورد نياز ساخت اين مخازن را از دوماه پيش اغاز کرد که هم اکنون توليد اين ورق به صورت ازمايشي اغاز شده و ورق هاي توليدي در حال طي کردن ازمايش هاي مورد نياز است و تاکنون 30 تن از اين محصول توليد شده است.

وي افزود : شرکت فولاد مبارکه قادر به تامين ورق هاي مورد نياز از اين نوع است و هيچ محدويتي وجود ندارد.

رجايي با بيان اينکه فولاد مبارکه امسال 800 هزار تن فولاد خاص توليد خواهد کردگفت : از محصولات فولادي جديد امسال فولاد مورد نياز بدنه خودرو مانند زانتياست.

مدير عامل شرکت فولاد مبارکه با اعلام امادگي مجموعه کارشناسان اين شرکت براي اجراي طرح هاي مشابه شرکت فولاد مبارکه در داخل و خارج کشور گفت : شرايط براي صادرات خدمات فني مهندسي با توجه به راه اندازي طرحهاي مختلف توسعه اي بدست کارشناسان اين شرکت مهياست.

مدير عامل شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد : هم اکنون بيش از 90درصد قطعات مکانيکي به سازندگان داخلي سفارش داده مي شود و در بخش اسکلت فلزي نيز 100 درصد طراحي و اجرا به دست کارشناسان و مهندسان ايراني انجام مي شود وهم اکنون عمليا ت نصب و راه اندازي خطوط توليد فولاد به طور کامل نيروهاي داخلي انجام مي شود.

مدير عامل فولاد مبارکه گفت: با توجه به ظرفيت هاي مهندسي ايجاد شده در بخش طراحي و راه اندازي خطوط توليد فولادي زمينه براي بومي سازي مهندسي فولاد درکشود مهياست و در اينده نزديک از کارشناسان خارجي در بخش مهندسي خطوط توليد فولاد ، بي نياز خواهيم شد.

رجايي گفت : با توجه به توانمندي مهندسان ايراني در طراحي واجراي خطوط توليد فولاد درصدد صادرات خدمات فني مهندسي به کشورهاي همسايه هستيم که مطالعات اوليه براي حضور در عراق برداشته شده است.

مدير عامل شرکت فولاد مبارکه با اشاره به اخرين وضع واگذاري سهام اين شرکت در قالب اصل 44 قانون اساسي گفت : واگذاري سهم اين شرکت از اسفند 85 آغاز و تاکنون 49 درصد سهام اين شرکت در بورس واگذار شده و بقيه نيز در دستور کار سازمان خصوصي سازي است.

مدير عامل شرکت فولاد مبارکه ظرفيت کنوني اين شرکت را 4 ميليون و 200 هزار تن اعلام کرد و گفت : با تلاش کارکنان فولاد مبارکه توليد اين شرکت در سال جاري از مرز 4ميليون و 350 هزار تن نيز فراتر خواهد رفت و اين شرکت 150 هزار تن بيش از ظرفيت اسمي توليد خواهد کرد.

مدير عامل شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد : هم اکنون طرح اصلاح خطوط توليد فولاد مبارکه با سرمايه گذاري سه هزار ميليارد ريالي درحال اجراست که با اجراي اين طرح زمينه افزايش 20 درصدي توليد ،کاهش هزينه توليد ، بهبود شرايط زيست محيطي و ارتقاي کيفي محصولات فراهم خواهد شد

+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

گلف نيوز: صادرات محصولات ايران خودرو به امارات بزودي آغاز مي‌شود

روزنامه "گلف نيوز" چاپ امارات نوشت: شركت ايران خودرو كه در نوع خود بزرگترين كارخانه ماشين‌سازي خاورميانه محسوب مي‌شود، در نظر دارد طي سه ماه آينده توليدات خود را به امارات عربي متحده صادر كند.


به گزارش ايرنا، اين روزنامه انگليسي زبان روز يكشنبه نوشت: خودرو سمند كه به طور كامل توسط مهندسان ايران خودرو طراحي شده پس از نمايش در امارات مورد استقبال قرار گرفته است.

به نوشته اين روزنامه، شركت واردكننده توليدات ايران خودرو قصد دارد در سال ‪ ۲۰۰۸‬بيش از يك هزار دستگاه خودرو سمند دنده‌اي را در امارات عربي متحده عرضه كند.

اين شركت خدمات پس از فروش محصولات ايران خودرو در امارات عربي متحده را نيز ارايه خواهد كرد

+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

قيمت انواع خودروي صفر كيلومتر توليد داخل در بازار تهران

 

اتحاديه صنف دارندگان نمايشگاه‌ها و فروشندگان خودرو تهران روز يكشنبه قيمت انواع خودروي صفر كيلومتر توليد داخل را به اين ترتيب اعلام كرد:
نام و مشخصات خودرو رنگ قيمت فروش در بازار ميليون ريال ....................................................................

سواري ‪ ۱۶۰۰‬ار دي يشمي با كولر و هيدروليك ‪ ۶۸‬تا ‪۶۸/۵‬ سواري ‪ ۱۶۰۰‬ار دي سفيد با كولر و هيدروليك ‪ ۶۸‬تا ‪۶۸/۵‬ سواري ‪ ۱۶۰۰‬ار دي طوسي با كولر و هيدروليك ‪ ۶۷‬تا ‪۶۸‬ سواري ‪ ۱۶۰۰‬ار دي عدسي با كولر و هيدروليك ‪ ۶۷‬تا ‪۶۸‬ سواري ‪ ۱۶۰۰‬ار دي يشمي متاليك جديد ‪ ۶۹‬تا ‪۶۹/۵‬ سواري ‪ ۱۶۰۰‬ار دي نقره‌اي و دودي متاليك جديد ‪ ۷۱‬تا ‪۷۱/۵‬ سواري ‪ ۱۶۰۰‬روا سفيد،سرمه‌اي و نوك‌مدادي ساليد ‪۷۶/۲‬ سواري ‪ ۱۶۰۰‬روا نقره‌اي،مشكي،يشمي‌وخاكستري ‪۷۹/۷‬ سواري پژو ‪ ۱۸۰۰‬جي‌ال‌ايكس نقره‌اي و بژ ‪۱۱۸‬ سواري پژو ‪ ۱۸۰۰‬جي‌ال‌ايكس مشكي ‪۱۱۷‬ سواري پژو‪ ۱۸۰۰‬جي‌ال‌ايكس عنابي ‪۱۱۶/۵‬ سواري پژوپارس پرشيا نقره‌اي، بژ ‪۱۵۸‬ سواري پژو پارس پرشيا مشكي ‪۱۵۴‬ سواري پژو پارس اي‌ال‌ايكس نقره‌اي،بژ، خاكستري ‪۱۷۶‬ سواري پژو ‪ ۲۰۶‬تيپ ‪ ۲‬نقره‌اي،مشكي،خاكستري،بژ ‪۱۱۴/۴‬ سواري پژو‪ ۲۰۶‬تيپ ‪ ۳‬نقره‌اي،بژ،خاكستري،مشكي، ‪۱۲۳/۵‬ سواري پژو‪ ۲۰۶‬تيپ ‪ ۵‬نقره‌اي،بژ،خاكستري،مشك‌ي ‪۱۳۶/۴‬ سواري پژو‪ ۲۰۶‬تيپ ‪ ۶‬نقره‌اي،مشكي،خاكستري،بژ ‪۱۵۰/۴‬ پژو جي ال‌اي نوك مدادي ‪ ۱۰۰‬تا ‪۱۰۱‬ پژو جي ال‌اي ساير رنگها ‪ ۱۰۰‬تا ‪۱۰۱‬ سمند خودروملي نقره‌اي، خاكستري، بژ ‪۱۱۶/۷‬ سمند خودروملي مشكي ‪۱۱۶/۲‬ سمند خودروملي ال‌ايكس خاكستري،مشكي، بژ ‪۱۳۵/۷‬ پيكان‌انژكتوري سفيد ‪ ۶۲‬تا ‪۶۳‬ وانت پيكان سفيد ‪ ۵۳‬تا ‪۵۴‬ وانت پيكاپ دوكابين بهترين رنگ ‪۲۹۰‬ سواري سپند پي‌كي بهترين رنگ ‪۵۲/۵‬ رونيز بهترين‌رنگ ‪۳۰۰‬ ماكسيما اتوماتيك بهترين رنگ ‪۳۷۲‬ ماكسيما دنده‌اي بهترين رنگ ‪۳۶۰‬ سرانزا متاليك بهترين رنگ ‪ ۲۹۰‬تا ‪۲۹۲‬ وانت تك‌كابين مزدا بهترين رنگ ‪۱۱۲‬ وانت دوكابين مزدا بهترين رنگ ‪۱۲۸‬ سواري مزدا تيپ ‪ ۳‬بهترين رنگ ‪۲۵۷‬ پاجرو دنده‌اي بهترين رنگ ‪ ۴۲۰‬تا ‪۴۲۵‬ پاجرو اتوماتيك بهترين رنگ ‪ ۴۵۵‬تا ‪۴۶۰‬ سواري پرايد صبا سفيد ‪۷۲‬ سواري پرايد صبا نقره‌اي متاليك ‪۷۳‬ سواري پرايد صبا يشمي متاليك ‪۷۲/۵‬ سواري پرايد دي‌ام سفيد سواري پرايد دي‌ام نقره‌اي متاليك سواري پرايد دي‌ام يشمي سواري پرايد دي‌ام قرمز متاليك سواري پرايد دي‌ام روغني پرايد ‪ ۱۴۱‬سايپا بهترين رنگ ‪۷۵‬ سواري زانتيا بهترين رنگ ‪۲۶۰‬ وانت نيسان بهترين رنگ ‪ ۸۹‬تا ‪۹۰‬ سواري ريو متاليك ‪۱۲۶‬ سواري موسو بهترين رنگ ‪ ۴۳۳‬تا ‪۴۳۴‬ ك/‪۱‬

+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

عمليات فاز دوم توسعه سايت توليد سمند در بلاروس مهرماه جاري آغاز مي شود

شركت ايران خودرو در تلاش براي ايفاي نقش جدي تر در بازار خودرو روسيه و اروپاي شرقي برنامه توسعه فاز دوم سايت توليد سمند در كشور بلاروس را در مهرماه امسال به اجرا در مي آورد.

دكتر حبيب الله محمدي مدير پروژه سمند بلاروس با اعلام اين مطلب اظهار داشت : در اين فاز سالن هاي بدنه و رنگ با سرمايه گذاري 75 ميليون دلار احداث مي شود و بخش اعظم اين سرمايه گذاري توسط شركاي خارجي كارخانه توليد سمند بلاروس صورت مي گيرد.

وي ادامه داد: با بهره برداري از اين فاز كه عمليات اجرايي آن در ماه مه 2009 ميلادي به پايان مي رسد ظرفيت توليد اين كارخانه به 20 هزار سمند دستگاه در سال خواهد رسيد.

وي در همين حال خبر داد كه طي مدت سه سال پس از بهره برداري ازفاز دو كارخانه توليد سمند بلاروس امكان توليد 60 هزار خودروي سمند در سايت مذكور فراهم مي شود.

محمدي تصريح كرد : برنامه ريزي كارخانه توليد سمند در بلاروس عرضه اين خودرو به روسيه و ساير كشورهاي منطقه است كه داراي زمينه هاي مناسبي براي توسعه هدف هاي صادراتي ايران خودرو مي باشند.

وي تاكيد كرد كه روسيه يك بازار مهم براي سايت توليد سمند بلاروس به شمار مي رود و تاكنون 9500دستگاه از اين خودرو را در بازار اين كشور به فروش رسانده ايم .

يادآوري مي شود سايت توليد سمند بلاروس سال گذشته به بهره برداري رسيد.

+ نوشته شده در  شنبه هفتم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

سومين محموله اتوبوس‌هاي ايراني تحويل تركمنستان شد

سومين‌محموله اتوبوس‌هاي ايراني كه قراردادآن در سفر بيست وپنجم ارديبهشت ماه سالجاري "قربان‌قلي بردي‌محمداف" رييس جمهوري تركمنستان به تهران با ايران خودرو منعقد شده بود، روز پنچشنبه تحويل تركمن‌ها شد.

به گزارش ايرنا از عشق‌آباد، با تحويل ‪ ۱۵‬دستگاه از اين نوع خودروها، تعداد اتوبوس‌هاي تحويل شده به تركمنستان در حدود دو ماه گذشته به ‪۴۵‬ دستگاه رسيد.

قرار است شركت ايران خودرو كشورمان تا چندماه آينده ‪ ۲۶۵‬دستگاه اتوبوس ديگر را نيز تحويل تركمنستان دهد.

در اين راستا، اخيرا، ‪ ۵۴‬دستگاه خودرو پژو ‪ ۴۰۵‬تحويل پليس تركمنستان شد كه به‌گفته مسوول دفتر ايران خودرو درتركمنستان ‪ ۵۰‬دستگاه ديگر از اين خودروها نيز بزودي تحويل پليس اين كشور مي‌شود.

"سيدعلي ميرداماديان" ارزش كل قرار داد منعقد شده در زمينه فروش خودرو سواري و اتوبوس به همراه قطعات آن‌ها را بيش از ‪ ۴۲‬ميليون دلار عنوان كرد.

گفته مي‌شود، در صورت تحويل به موقع اين تعداد خودرو، تركمن‌ها قرارداد جديدي مبني بر خريد يكهزار دستگاه خودرو سواري و اتوبوس منعقد خواهند كرد.

+ نوشته شده در  جمعه ششم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

اعلام پايان اعتصاب در کارخانه هاي جنرال موتورز

گروه بين الملل: مسئولان شرکت خودروسازي جنرال موتورز با نمايندگان اتحاديه هاي کارگري اين شرکت به توافق رسيدند.

به گزارش خبرخودرو ، اين توافق بر سر قرارداد جمعي کارگران در چهار سال اينده است. در اين قرارداد پيش بيني شده است صندوقي براي پوشش بيمه تامين اجتماعي کارکنان در هشتاد سال اينده ايجاد شود.

به اين ترتيب اعتصاب گسترده در کارخانه هاي جنرال موتورز پايان يافت.

هفتاد و سه هزار کارگر جنرال موتورز در هشتاد و دو کارخانه در خاک امريکا اعتصاب کرده بودند. اين اعتصاب دو روز طول کشيده بود. اخرين اعتصاب دراين کارخانه ها در سال هزار ونهصد و هفتاد صورت گرفته بود که يک ماه طول کشيد

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

بزرگترين مشکل صنعت قطعه سازی كشور بحث نقدينگی است

به گزارش خبر خودرو، کارشناس صنعت خودرو و قطعه سازی گفت:اصولا"در پروژه های بزرگ به ویژه درصنعت خودرو وقتی عمق ساخت داخل بالا مي باشد نباید انتظار داشت که روال تولید یک خودرو بدون مشکل پیش برود. به طور مثال اگر شما یک خودرویی را مشاهده کنید که به صورت فول CKD در داخل کشور تولید می شود ممکن است این سوال در ذهن شهروندان ایجاد شود که چطور خودرویی كه با برند یک کارخانه خودروسازی تولیدمی شود بعد از 5 تا 6 ماه به تولید می رسد ولی خودروی ال 90 بعد از سه سال یا چهار سال پیگیری هنوز به تولید نرسیده است .

ساسان قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبر خودرو گفت:این خودرو با بيش از 60 درصد ساخت داخل شروع به تولید کرده است و این کار بزرگی در بدو تولید ،به ویژه برای خودرویی که در سطح استانداردهای اروپایی تولید می شود ،می باشد.به هرحال این خودرو در حال حاضر در بازار اروپا مورد توجه قرار گرفته و در نتیجه بخشی از مشکلاتی که در تولید انبوه این خودرو به وجود آمده طبیعی است و نباید انتظار داشت که چنین خودرویی با این امور ساخت داخل و آن هم در شروع تولید هیچ مشکلی نداشته باشد .

کارشناس قطعه سازی تصریح کرد :بخش دیگر فضا و محیط کاری در زمانهای مختلف را باید در نظر بگیریم به طور مثال،شمامی خواستید یک خودرو راهفت سال پیش ساخت داخل کنید،ممکن است مشکلاتی را که در آن مقطع داشتید در حال حاضر نداشته باشیدمثلا"7سال پیش قطعه ساز ما دانش امروز را نداشت و الان موقعیت بسیار بهتری را دارد ولی 7 سا ل پیش یک سری شرایط محیطی برای تولید خودرو بسیار مهیا تر بود به دلایل مختلف محیطی و اگر شما عوامل محیطی را تقسیم بندی کنید به عرض بنده پی خواهید برد.شاید عوامل محیطی که 7 سال گذشته داشتیم به مراتب بهتر بوده بجز توان قطعه سازی .

قربانی درادامه افزود:در حال حاضر صنعت قطعه ساز ی ما و اساسا"صنعت خودروی ما در بین دو خودروسازی که قرار است این خودرو را تولید کنند قرار گرفته است . همینطور صنایع دیگر از جمله قطعه سازی کشور ،مشکل نقدینگی در اوج خود می باشد. و وقتی یک محصول تولید نمی شود یک سوال ابتدایی است که چرا این محصول تولید نمی شود.ولی سوال منطقی تر این است که عوامل تاثیر گذار بر عدم تولید ،طبق برنامه چیست آن عوامل را باید بررسی کنیم .

به طور مثال شرکت قطعه سازی به یک سطح کیفی مورد انتظار نرسیده یا از نظر ارائه تعداد تولید مورد انتظار یا تحویل به موقع با مشکل برخورد کرده است مواقعی می بینیم این اشکال دقیقا"در درون خود شرکت قطعه سازی است باید بررسی شود این شرکت به دلیل نداشتن نظام مدیریتی ،نداشتن سیستم دچار مشکل است ،اما در واقع شرکتهای قطعه سازی ما این مشکل را ندارند ،به لحاظ توان مدیریتی قابلیت هدایت پروژه های بزرگ و رعایت استاندارد های بین المللی و سطح کیفیت را دارند. آنهایی که از طرف رنو انتخاب شده اند از فیلترهاعبور کرده اند و این مشکلات را ندارند.

کارشناس قطعه ساز ی در ادامه گفت:اکثر این شرکتها به لحاظ نقدینگی جاری و حتی سرمایه گذاری در بخش تکنولوژی و ماشین آلات با مشکل مواجه هستند بعضی مواقع می گویند چرا محصول به حد کیفی مورد انتظار نرسیده است ،دستگاه مناسب تولید آن سطح کیفی با استاندارد این دستگاه نیست به خاطر اینکه پول نیست ولی دانش استفاده از آن دستگاه وجود دارد ودر صنعت قطعه سازی بسیار بالاست ولی نقدینگی مورد انتظار برای به کار گیری آن دانش نیست و بزرگترین مشکل صنعت قطعه سازی بحث نقدینگی است .

قربانی افزود:مشکل دیگر ما در صنعت قطعه سازی و اساسا"صنعت خودرو برنامه ریزی کلان است ،یعنی اگر صنعت خودروی کشور اعم از قطعه ساز و خودروساز سمت و سوی حرکتی خود را برای ده سال بدانند و بگویند در سه سال باید به این اهداف مرحله ای برسیم ،در 5سال به یک سری اهداف دیگر ودر 10 سا ل به هدف اصلی خودمان،طراحی و تولید خودرو و حضوردر بازار جهانی برسیم .واین برنامه ای متشکل از عوامل محیطی است که به بخش داخلی بر می گردد و به صنعت قطعه سازی و بخش خارجی برمی گردد به بیرون از صنعت قطعه سازی، این دو تا عامل باید در کنار هم دیگر هم سو و مناسب جلو بروند.

وی در پایان افزود:اتفاقاتی که می افتد بیشتر بیرون از صنعت خودرو می باشد یعنی اگر شما نتوانید به خوبی گشایش اعتبار کنید و مواد اولیه را بیاورید و اگر بانک پاسخگوی نیاز پولی سرمایه در گردش نباشد ،اگر قوانین ،قوانین حمایتی برای توسعه یک صنعت نباشد صنعت خودرو چه تقصیری دارد،البته این بدین مفهوم نیست که ما در داخل صنعت خودرو هیچ مشکلی نداریم ،باید عوامل داخلی و بیرونی را تقسیم کرد ،عوامل محیطی بیرونی صنعت خودرو عامل دوم عدم توفیق صنعت خودرو می باشد نه عوامل داخلی البته در عوامل داخلی نیز باید بازنگری کنیم و بهبود مستمر را مدام در سر لوحه کار خود بدانیم و شرایط تولید را تحویل به موقع و دستیابی به کیفیت مورد انتظار را باید روز به روز بهتر کنیم و به اعتقاد بنده صنعت خودرو از عوامل محیطی بیشر رنج می برد

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

گام های موفقیت آمیز ایران خودرو برای طراحی خودروی اسلامی

ايران خودرو طرح خودروي اسلامي را در دست دارد.

دکتر منوچهر منطقي مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو روز چهار شنبه در جمع سفيران کشورهاي اسلامي در تهران، اعلام کرد، ايران خودرو طراحي خودروي اسلامي را در دستور کار خود قرار داده است

دکترمنوچهر منطقي افزود، طراحي اوليه خوروي اسلامي آغاز شده و اميد مي رود هم زمان با اجلاس آينده سازمان کنفرانس اسلامي اين طرح تحقق يابد و در آينده به محصولات با فناوري بالا توسعه پيدا کند.

مدير عامل ايران خودرو هم چنين گفت، ايران خودرو به عنوان بزرگ ترين خودروساز خاورميانه و جهان اسلام، آمادگي انتقال دانش فني و دستاوردهاي صنعتي خود به کشورهاي مسلمان را دارد.

وي ظرفيت در حال ايجاد ايران خودرو براي توليد خودروهاي مختلف را يک ميليون دستگاه در سال اعلام کرد و گفت، بر اساس برنامه، درسال جاري نزديک 650 هزار دستگاه توليد مي شود.

دکتر منطقي افزود ، ايران خودرو برنامه هاي گسترده اي براي تحکيم حضور خود در بازارهاي جهاني دارد و براي اين منظور از فناوري هاي پيشرفته بهره مي گيرد.

وي ايجاد پايگاه هاي توليد، صادرات محصول، صدور قطعات به ويژه قطعات ريخته گري و ايجاد زنجيره خدمات پس از فروش در کشورهاي مختلف را به عنوان استراتژي هاي ايران خودرو در راه تحکيم جايگاه خود دربازار جهاني نام برد.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو ضمن اعلام اينکه، ايران خودرو براي کشورهاي اسلامي برنامه توسعه صنعتي و تجاري دارد، به پايگاه هاي توليد ايران خودرو درکشورهاي خارجي اشاره کرد و افرود، ايران خودرو هفت پايگاه توليد خودرو ازجمله دو پايگاه در آسيا، دو پايگاه در اروپا، دو پايگاه در افريقا و يک پايگاه در امريکاي جنوبي از آن جمله است .

وي سايت سنگال را از جمله سايت هاي ايران خودرو در جهان اسلام عنوان کرد و گفت، اين سايت با 75 ميليون دلار سرمايه گذاري که 60 در صد آن به ايران خودرو تعلق دارد، ايجاد شده که پيش بيني مي شود در پايان سال جاري ميلادي يا شروع سال آينده ، با توليد 15 هزار دستگاه در يک شيفت کاري به بهره برداري برسد.

دکتر منطقي ، سايت سوريه را دومين سايت ايران خودرو در کشورهاي اسلامي عنوان کرد که با سرمايه گذاري 57 ميليون دلار که 40 درصد آن به ايران خودرو تعلق دارد، به بهره برداري رسيده و در يک شيفت کاري 10 هزار دستگاه توليد مي کند.

وي افزود، در ترکمنستان نيز يک سايت که عمدتا به فعاليت هاي بازرگاني مي پردازد با سرمايه گذاري 12 ميليون دلار ايجاد شده است. دکتر منطقي ميزان سرمايه گذاري ايران خودرو در ساير کشورهاي اسلامي را 80 ميليون دلار اعلام کرد که عمدتا درکشورهاي کمتر توسعه يافته و داراي درآمد ارزي پايين انجام شده است.

مدير عامل ايران خورو با اعلام اين که 65 درصد خودروهاي صادراتي ايران خودرو به کشورهاي عضو سازمان کنفرانس اسلامي صادر مي شود، گفت، چنان چه روسيه را هم که جزو ناظران سازمان کنفرانس اسلامي است ، در نظر بگيريم اين ميزان به 95 درصد مي رسد و صادرات ايران خودرو به اين کشورها درسال 2006 با لغ بر 114 ميليون دلار بوده است.

مديرعامل ايران خودرو با اشاره به اين که 59 کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامي هستند، گفـت، از اين تعداد ، هشت کشور در آسيا، 20 کشور در خاورميانه و شمال افريقا، 9 کشور در اروپاي شرقي، 21 کشور در افريقا و يک کشور در امريکاي جنوبي واقع شده اند.

وي ضمن اظهار تاسف ازتوسعه نيافتگي اغلب کشورهاي اسلامي ، گفت، از اين تعداد 38 کشور در حال توسعه و 28 کشور کم تر توسعه يافته هستند. هم چنين از اين تعداد 36 کشور عضو سازمان تجارت جهاني و ، 13 کشور از جمله ايران ناظر اين سازمان هستند و 10 کشور هنوز اقدامي دراين زمينه انجام نداده اند.

منطقي با اشاره به صد شرکت برتر جهان اسلام ، گفت ، از اين تعداد ، عمده آن ها در ترکيه و سپس در مالزي، عربستان، امارات و عربستان سعودي و اندونزي قرار دارند .

وي تعداد شرکت هاي ايراني عضو اين مجموعه را سه شرکت شامل شرکت ملي نفت که جايگاه دوم را در اختيار دارد ، ايران خودرو که رتبه بيست و چهار م را دارد و شرکت ملي پتروشيمي که رتبه سي و هفتم را در اختيار دارد، عنوان کرد.

و ي افزود، در سال 2004 ايران خودرو در بين صد شرکت برتر جهان اسلام رتبه 44 و در سال 2005 رتبه سي و هفتم را در اختيار داشت که با 50 درصد ارتقا در سال 2006 به رتبه بيست و چهارم دست يافت .

مدير عامل ايران خودرو افزود، اگر شرکت هاي نفتي را متمايز کنيم ، ايران خودرو از رتبه ششم برخوردار است و از نظر حجم فروش رتبه سوم را دارا است.

در ادامه اين نشست، دکتر حامد الحسن سفير سوريه درايران گفت :سهم کشورهاي اسلامي در اقتصاد جهاني ناچيز است و بايد اين کشور ها براي دستيابي به سهم مناسب دربازارهاي اسلامي تلاش خود را مضاعف کننذ.

وي ادامه داد: موفقيت هاي صنعتي واقتصادي ايران مي تواند الگويي براي تلاش جديد کشورهاي اسلامي براي ايفاي يک نقش مهم در اقتصاد جهاني باشد.

سفير سوريه تاکيد کرد: جمهوري اسلامي ايران درزمينه صنعت خودروسازي به مرحله اي از توانايي رسيده است که اينک قادراست در کشورهاي مختلف خط توليد برند ملي خود يعني سمند را راه اندازي کند که نمونه بارز آن توليد سمند شام در سوريه است .

حامد الحسن تصريح کرد: مردم سوريه به طرز چشمگيري از اين خودرو استقبال کردند و ما خواستار برنامه ريزي جديد ازسوي شرکت ايران خودرو براي افزايش توليد سمند شام هستيم .

وي افزود:توليدات شرکت سيامکو تنها جوابگوي يک چهارم نيازهاي مردم سوريه است زيرا خودروي سمند شام داراي تمامي خصوصيات فني خودروهاي روز جهاني است.

وي در همين حال تاکيد کرد که ايران حق مسلم دارد تا از فناوري هاي هسته اي برخوردار شود و اين در شرايطي است که برخي از کشورهاي قدرت طلب در اين خصوص مانع تراشي مي کنند.

شايان ذکر است در نشست ايران خودرو با سفيران کشورهاي اسلامي ، مهندس مفيدي رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران ، نمايندگان مجلس و مديران وزارت صنايع ومعادن حضور داشتند.

گزارش تصويري 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

1500 دستگاه اتوبوس شهري به كشور سودان صادر خواهد شد

مهندس نخجواني مدير عامل شركت ايران خودرو ديزل از انعقاد قرارداد فروش يكهزار و پانصد اتوبوس شهري به كشور سودان خبر داد.

وي گفت : يك هيات بلند پايه بازرگاني از كشور سودان ، سوم مهرماه ضمن بازديد از خطوط توليد شركت ايران خودرو ديزل با مسئولين اين شركت به مذاكره پرداختند كه در پايان اين ديدار ، قرارداد فروش يكهزار و پانصد دستگاه اتوبوس شهري بين طرفين به امضا رسيد.

وي اظهار داشت ارزش اين قرارداد يكصد و پنجاه ميليون دلار است و بر اساس توافقات حاصله اتوبوسها در چندين نوبت و ظرف مدت سه سال به كشور سودان صادر خواهد شد.

نخجواني گفت : كشور سودان براي تشكيل يك سازمان اتوبوسراني شهري كه سازماندهي ستادي ، تجهيز ناوگان حمل و نقل ، تامين تداركات و خدمات پس از فروش را شامل مي شود، يك مناقصه بين المللي برگزار كرد كه علاوه بر شركت ايران خودرو ديزل ، شركت هاي متنفذ و قدرتمند هلندي و برزيلي نيز در اين مناقصه حضور داشتند كه به دليل شرايط مناسب پيشنهاد شده و توانمندي در ارايه خدمات پس از فروش ، ايران خودرو ديزل برنده اين مناقصه شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

بازگرداندن پول مشتريان ايراني اعتبار شركت رنو را به خطر مي اندازد

مدير راهبردي شرکت خودرو سازي رنوي فرانسه در مصاحبه با رويترز اعلام كرد :
بازگرداندن پول مشتريان ايراني اعتبار شركت رنو را به خطر مي اندازد

گروه بين الملل: به گزارش خبرگزاري رويترز از پاريس، مدير راهبردي شرکت خودرو سازي رنوي فرانسه اواخر ديروز دوشنبه اعلام کرد :بايد با همديگر راه حلي پيداکنيم. نمي توانيم مشتريها را نااميد کنيم. يا بايد پولشان را به انها بازگردانيم يا بايد خودرويشان را به انها تحويل دهيم.

به گزارش خبرخودرو ، پاتريک پلاتا در عين حال خاطر نشان کرد: آخرين گزينه يعني بازگرداندن پول مشتريان، براي اعتبار شرکت رنو در بازار رو به رشد خودروسازي مناسب نيست.

وي گفت براي اينکه اين اتفاق نيافتد، بايد ميزان توليد را ده برابر کنيم که اين مسئله نيز به سرعت امکان پذير نيست.

وي افزود: به رغم بحران نقدينگي در ايران، اين شرکت همه تلاش خود را مي کند که به تعهدات خود براي تامين سفارش حدود هشتاد و نه هزار مشتري ايراني را براي خريد خودروهاي لوگان عمل کند.

وي در ميهماني شامي با حضور خبرنگاران در پاريس، در عين حال خاطر نشان کرد توليد مدل ساده اي از خودروي لوگان که قرار است در داخل ايران مونتاژ شود، به سرعتي که قبلا برنامه ريزي شده بود پيش نمي رود.

وي اعلام کرد :در گذشته با برخي مشکلات در خصوص واردات قطعات به داخل ايران مواجه بوديم ولي اين مشکلات نيز حل و فصل شده است.

وي خاطر نشان کرد: از جنبه کيفي نيز برخي مشکلات وجود دارد زيرا براي برخي از قطعه سازان، دسترسي به مواد اوليه مناسب دشوار است.

وي گفت: در ايران بحران نقدينگي عظيمي وجود دارد و به علت مشکل نقدينگي، براي عرضه کنندگان محلي، بدست اوردن قطعات خودرو از ديگر شرکتها سخت بوده است.

وي در عين حال به هرگونه فشار سياسي از جانب دولت فرانسه بر شرکتهاي فرانسوي براي محدود کردن فعاليتهاي تجاري خود با ايران به علت برنامه هسته اي اين کشور ، اشاره نکرد.

گفتني است خودروي لوگان در ايران توسط شرکتهاي خودروسازي داخلي يعني ايران خودرو و پارس خودرو مونتاژ مي شود و برخي قطعات مورد نياز نيز از يکي از کارخانه هاي رنو در روماني وارد مي شود و برخي ديگر از قطعات نيز توسط پيمانکاران ايراني ساخته مي شود

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

خودکفايي ايران در توليد مخزن CNG تا پايان سال87

به گزارش خبرخودرو ، بخش خصوصي با ساخت 9 کارخانه توليد مخزن گاز طبيعي فشرده (CNG) ، كشور را تا پايان سال آينده در توليد اين محصول خودکفا و حتي اقدام به صادرات مي كند .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، مديرعامل شرکت بهينه سازي مصرف سوخت با اعلام اين خبر گفت : هم اکنون دو کارخانه در اصفهان در حال نصب تجهيزات است که اواخر امسال به مرحله توليد مي رسد.

عباس کاظمي با بيان اينکه موافقت اصولي ايجاد هفت کارخانه توليد مخزن CNG از وزارت صنايع گرفته شده است افزود: سرمايه گذاران بخش خصوصي هفت کارخانه نيز مشخص شده اند که اميدواريم تا پايان سال 87 اين کارخانه ها را به بهره برداري برسانند .

وي درباره وضع کنوني توليد مخزن CNG در کشور گفت: يک کارخانه بخش خصوصي در قزوين با توليد سالانه 40 هزار مخزن CNG تنها کارخانه توليد اين مخازن در کشور است و با نصب تجهيزات جديد که هم اکنون در حال اجراست ظرفيت توليد اين کارخانه به سالانه 120 هزار مخزن افزايش مي يابد .

مديرعامل شرکت بهينه سازي مصرف سوخت افزود: در وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح نيز سالانه تعدادي مخزن CNG به شکل نيمه نهايي توليد و براي تکميل و نهايي شدن ، تحويل شرکت بهينه سازي مصرف سوخت مي شود .

کاظمي با بيان اينکه توليد مخزن CNG در وزارت دفاع بزودي به پنج هزارعدد در ماه افزايش مي يابد گفت: با تاسيس 9 کارخانه جديد و تجهيز و توسعه کارخانه هاي قزوين و وزارت دفاع ، اميدواريم ايران در زمينه توليد مخزن CNG تا پايان سال 87 و يا اوايل سال 88 به خودکفايي برسد و صادرات اين محصول را نيز آغاز کند.

وي کشورهاي فروشنده مخزن CNG به ايران را برزيل ، آرژانتين ، چين ، هند ، اوکراين ، روسيه ، آلمان و ايتاليا برشمرد .

کاظمي درباره قيمت مخازن سي ان جي گفت: قيمت هر مخزن از ليتري 4 تا 6 دلار است .

مديرعامل شرکت بهينه سازي مصرف سوخت افزود: بر اساس قانون امسال بايد در بخش کارگاهي 500 هزار خودرو دوگانه سوز شوند و با توجه به اينکه برخي خودروها دو مخزن CNG دارند بنابراين نياز به 800 هزار مخزن است .

کاظمي با بيان اينکه اين شركت هزينه خريد اين 800 هزار مخزن را پرداخت کرده است، گفت: همچنين از ابتداي امسال 280 هزار مخزن CNG وارد كرده ايم و مابقي نيز تا پايان امسال به طور کامل وارد مي شود .

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

نشريه‌ اکونوميست‌ اعلام كرد :

گروه بين الملل : ايران‌ قصد دارد واردات‌ بنزين‌ خود را از طريق‌ برنامه‌ سهميه‌ بندي‌ کاهش‌ دهد و انتظار دارد بتواند دستکم‌ سه‌ ميليارد دلار از اين‌ طريق‌ صرفه‌ جويي‌ کند‌.

به‌ گزارش‌ خبرخودرو به نقل از نشريه‌ اکونوميست‌ در اينترنت‌‌ يکي‌ از مقامات‌ بلند پايه‌ وزارت‌ نفت‌ ايران‌ اين‌ مطلب‌ را اعلام‌ کرد و گفت‌: تهران‌ مي‌ خواهد طي‌ شش‌ ماه‌ اينده‌ خريد بنزين‌ از خارج‌ از کشور را به‌ ‌15‌ ميليون‌ ليتر در روز محدود کند که‌ اين‌ رقم‌ شصت‌ درصد کمتر از ميزاني‌ است‌ که‌ در اغاز برنامه‌ سهميه‌ بندي‌ بنزين‌ در ماه‌ ژوئن‌ از خارج‌ وارد کشور مي‌ شد‌ در ان‌ ماه‌ ايران‌ روزانه‌ ‌36‌ ميليون‌ ليتر بنزين‌ وارد مي‌ کرد.

‌حجت‌ الله‌ غنيمي‌ فرد مدير امور بين‌ الملل‌ شرکت‌ ملي‌ نفت‌ ايران‌ در اين‌ باره‌ گفت‌: کاهش‌ واردات‌ بنزين‌ در مقايسه‌ با ماههاي‌ پيش‌ از بکارگيري‌ برنامه‌ سهميه‌ بندي‌ قابل‌ ملاحظه‌ است‌ و با اين‌ ميزان‌ واردات‌ ما انتظار داريم‌ بتوانيم‌ امسال‌ حدود سه‌ ميليارد دلار صرفه‌ جويي‌ کنيم‌‌.

ايران‌ که‌ چهارمين‌ صادرکننده‌ نفت‌ جهان‌ است‌ فاقد ظرفيت‌ پالايش‌ لازم‌ براي‌ توليد بنزين‌ مورد نياز داخل‌ کشور بوده‌ است‌ و بايد بخش‌ اعظمي‌ از بنزين‌ مورد نيازش‌ را از خارج‌ تامين‌ کند.‌

آثار مثبت‌ سهميه‌ بندي‌ بنزين‌ در ايران‌ بوضوح‌ قابل‌ مشاهده‌ بوده‌ است‌ بنحوي‌ که‌ تهران‌ توانسته‌ طي‌ نيمه‌ نخست‌ سال‌ جاري‌‌ سال‌ ايراني‌ از ‌22‌ ماه‌ مارس‌ تا ‌22‌ ماه‌ سپتامبر‌ ‌950‌ ميليون‌ دلار صرفه‌ جويي‌ کند‌ طي‌ اين‌ مدت‌ ايران‌ بطور متوسط روزانه‌ ‌25‌ ميليون‌ ليتر بنزين‌ وارد کرد و انتظار مي‌ رود اين‌ رقم‌ در شش‌ ماه‌ آينده‌ نيز بازهم‌ کاهش‌ يابد.

غنيمي‌ فرد گفت‌ انتظار دارد واردات‌ بنزين‌ در نيمه‌ دوم‌ سال‌ امسال‌ حداکثر به‌ ‌15‌ ميليون‌ ليتر در روز برسد‌ ايران‌ بنزين‌ مورد نيازش‌ را عمدتا از هند‌ هلند‌ فرانسه‌ و امارات‌ عربي‌ متحده‌ وارد مي‌ کند‌.

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

بهره‌ برداري‌ از ‌200‌ جايگاه‌ عرضه‌ CNG تا پايان‌ مهر

به گزارش خبرخودرو ، ‌200‌ جايگاه‌ عرضه‌ سوخت‌ گاز طبيعي‌ فشرده‌‌‌‌‌‌ در سراسر کشور تا پايان‌ مهر به‌ بهره‌ برداري‌ مي‌ رسد‌.

عباس‌ کاظمي‌ مدير عامل‌ شرکت‌ بهينه‌ سازي‌ مصرف‌ سوخت‌ با اعلام‌ اين‌ خبر گفت‌‌ : تا پايان‌ مهر ‌70‌ جايگاه‌ دو منظوره‌ ‌عرضه‌ بنزين‌ و گاز‌ و ‌130‌ جايگاه‌ عرضه‌ تک‌ منظوره‌ ‌عرضه‌ گاز‌ در سراسر کشور به‌ بهره‌ برداري‌ مي‌ رسد و در مدار قرار مي‌ گيرد‌.

وي‌ افزود‌: هم‌ اکنون‌ در حال‌ نصب‌ تجهيزات‌ اين‌ ‌200‌ جايگاه‌ عرضه‌ CNG هستيم‌‌.

کاظمي‌ با بيان‌ اينکه‌ اولويت‌ ما در ساخت‌ جايگاه‌ عرضه‌ سي‌ ان‌ جي‌‌ بخش‌ خصوصي‌ است‌ گفت‌‌: به‌ سرمايه‌ گذاران‌ بخش‌ خصوصي‌ که‌ متقاضي‌ ساخت‌ جايگاه‌ در هشت‌ کلان‌ شهر کشور و راه‌ هاي‌ اصلي‌ منتهي‌ به‌ اين‌ شهرها هستند تجهيزات‌ رايگان‌ داده‌ خواهد شد.‌

وي‌ ادامه‌ داد‌: نزديکي‌ به‌ خط لوله‌ گاز‌ شبکه‌ برق‌‌ استعلام‌ زمين‌ متقاضي‌ از ثبت‌ اسناد کشور از ديگر شرايط زمين‌ هاي‌ متقاضيان‌ احداث‌ جايگاه‌ عرضه‌ ‌‌‌ است‌‌.

کاظمي‌ با اشاره‌ به‌ گران‌ بودن‌ زمين‌ در تهران‌ و کلانشهرها افزود‌ براي‌ احداث‌ جايگاه‌ در اين‌ شهرها‌ وزارت‌ دفاع‌ و پشتيباني‌ نيروهاي‌ مسلح‌ در حال‌ واگذاري‌ ‌20‌ قطعه‌ زمين‌ و شهرداري‌ نيز قول‌ واگذاري‌ ‌20‌ قطعه‌ زمين‌ داده‌ است.‌‌

مدير عامل‌ شرکت‌ بهينه‌ سازي‌ مصرف‌ سوخت‌ گفت‌‌: اميدوارم‌ تا پايان‌ امسال‌ با ساخت‌ جايگاه‌ عرضه‌ سي‌ ان‌ جي‌ در اين‌ ‌40‌ قطعه‌ زمين‌‌ تعداد جايگاه‌ هاي‌ کشور را بيشتر کنيم.‌‌

هفته‌ گذشته‌ نيز ‌9‌ جايگاه‌ عرضه‌ سوخت‌ گاز طبيعي‌ فشرده‌‌‌‌‌‌ در شهرهاي‌ ساوه‌‌ قزوين‌‌ مشهد‌ اردبيل‌‌ ابرکوه‌‌ اروميه‌‌ اسکو‌ خمين‌ و اسلامشهر وارد مدار شد.‌

تاکنون‌ تعداد ‌250‌ جايگاه‌ عرضه‌ سي‌ ان‌ جي‌ در ‌108‌ شهر کشور راه‌ اندازي‌ شده‌ است

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

خدمات رساني بيش ازسه هزاردستگاه اتوبوس در عيد سعيد فطر

به گزارش خبرخودرو ، جانشين رئيس ستاد برگزاري نماز عيد سعيد فطر گفت : سه هزار و 730 دستگاه اتوبوس ، 50 هزار تاکسي و 10 هزار ون در روز عيد سعيد فطر به نمازگزاران خدمات رساني مي کنند .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، محمد عيديان امروز در نخستين نشست خبري اين ستاد با اشاره به اقدامات صورت گرفته براي برپايي نماز در روز عيد سعيد فطر در مصلاي تهران افزود : سال گذشته حدود يك و نيم ميليون نفر براي اقامه نماز عيد در مصلا حاضر شدند .

جانشين رئيس ستاد برگزاري نماز عيد سعيد فطر با بيان اينکه استفاده از مترو و اتوبوس در اين روز رايگان است، افزود : 330 تا 400 دستگاه اتوبوس از ميادين و مساجد و حدود 3 هزار اتوبوس از سطح شهر براي انتقال نمازگزاران به محل برگزاري نماز در نظر گرفته شده است .

عيديان ، مهيا كردن پنج پارکينگ در شمال ، شمال غربي ، غرب ، جنوب شرق و جنوب غربي براي پارک اتومبيل ها درمصلا را از ديگر اقدامات اين ستاد برشمرد .

وي درباره پذيرايي از نمازگزاران گفت :پذيرايي از شهروندان به منظور جلوگيري از ازدحام نمازگزاران در مصلا نخواهد بود و غرفه هايي در اطراف مصلي و داخل مترو براي اين کار پيش بيني خواهد شد .

جانشين رئيس ستاد خدمات رساني مراسم عيد سعيد فطر با بيان فعاليت هاي فرهنگي در اين روز گفت : نصب سه دستگاه تلويزيون با پخش تصاوير مربوط به عيد فطر ،اجراي برنامه هاي طنز ، توزيع کتاب و سي دي و غيره از جمله اين اقدامات است

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

اولين نمونه مينی بوس شرکت بهمن ديزل تا پايان مهرماه توليد خواهد شد

به گزارش خبر خودرو ، مدیر عامل شرکت بهمن دیزل گفت:شرکت بهمن دیزل با همکاری شرکت ایسوزوی ژاپن مبادرت به تولید مینی بوس نموده است که تا پایان مهرماه دو نمونه از این محصول تولید شده که پس از انجام تستهای لازم و کسب مجوزهای مربوطه جهت تولید انبوها ین محصول اقدام خواهد شد.

هراتی فرد در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو گفت:بخش موتورو گیربکس این محصول توسط شرکت ایسوزو تامین می گردد و اتاق آن توسط شرکت بهمن دیزل آماده می شود .که اولین مینی بوسی خواهد بود که با موتور و گیربکس ژاپن در ایران تولید می شود .به دلیل اینکه برند ایسوزو ،برند بسیار معتبری در سطح دنیا محسوب می شود .

وی در ادامه توضیح داد :این مینی بوس مناسب مسافرتهای درون شهری است با ظرفیت 21 نفر و مجهز به کولر می باشد.

هراتی فر افزود:جهت فراهم نمودن تسهیلات برای خریداران با ستاد تبصره 13 و بانکها در تعامل و مذاکره هستیم .تلاش ما بر این است که مبلغ مناسبی وام جهت خریداران در نظر گرفته شود ولی هنوز میزان تسهیلات تعیین نگردیده است .

وی در خصوص تولید کامیونهای 12 و18 تنی گفت:طبق برنامه ریزیهای انجام شده در اواخر سال آینده کامیونهای 12 و18 تنی را به صورت CBUوارد می شود و در سال 88بخشی از کامیون 12تنی را به صورت CKDوارد خواهیم کرد و بخشی دیگر را در داخل کشور تولید می کنیم .

وی در ادامه افزود:این کامیونها مدلهای جدیدی ا زتولیدات شرکت ایسوزوی ژاپن هستند که در حال حاضر در مرحله مذاکره قرارداریم .

وی در مورد حجم تولیدات بهمن دیزل گفت:برنامه سال 86 تولید 7500دستگاه کامیونت 2/5 تن ، 6 تن و 8تن است و در سال 87 این رقم به حدود 10000دستگاه خواهد رسید

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

پاژن دوگانه سوز به بازار می‌آيد

به گزارش خبرخودرو ، شرکت صنعتی تولیدی مرتب آمادگی خود را جهت تحویل 300 دستگاه خودروی پاژن دوگانه سوز به مشتریان اعلام کرد .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، مهندس صادقی مسئول پروژه دوگانه سوز کردن محصولات این شرکت اعلام کرد : هم اکنون مادر حال انجام آزمون های مربوط به استاندارد و آلایندگی خودروهای گاز سوز می باشیم که پس از اخذ مجوزهای لازم قادر خواهیم بود این خودروها را روانه بازار کنیم .

وي افزود: البته از طریق مذاکراتی که با ستاد تبصره 13 درحال انجام است ، درنظر است مجوز موقت با مسئولیت شرکت مرتب صادر و خودروها تحویل مشتریان گردد.

وی درپایان تاخیر در پروژه مذکور را بعلت مشکلات پیمانکار مربوطه اعلام کرد که بزودی مرتفع خواهد شد

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

سايپا در مناطق محروم كارخانه توليد مخزن CNG احداث خواهد كرد

به گزارش خبر خودرو ، احمد قلعه بانی مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا گفت: سایپا همگام با افزایش تولید خودروهای دوگانه سوز ،سرمایه گذاری در زمینه تولید مخزن گاز را نیزدردستور کار دارد و در این ارتباط در منطقه محروم ایلام یک کارخانه تولید مخزن CNGاحداث خواهد کرد که ضمن جلوگیری ا زخروج ارز برای واردات مخزن گاز ،آبادانی و توسعه را برای هموطنان ایلامی به ارمغان خواهد آورد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، قلعه باني گفت : گروه سایپا در راستای سیاستهای دولت تاکنون بیش از یکصد هزار دستگاه پراید و سایپا 141 دوگانه سوز تولید کرد که 6 برابر بیشتر از مدت مشابه سال قبل است .

وی با اشاره به سیاست دولت برای کاهش واردات بنزین و وابستگی به خارج گفت:گروه سایپا درهمین چارچوب تا پایان امسال بیش از 300 هزار دستگاه خودروی دوگانه سوز تولید می کند و با تولید این میزان خودروی دوگانه سوز سالانه از خروج میلیون ها دلار از کشور برای واردات بنزین جلوگیری خواهد شد.

قلعه بانی افزود:تولیدات خودروهای دوگانه سوز از گروه ظرف دو ماه آينده روزانه به 1700 دستگاه خواهد رسید که بیش از 80 درصد ظرفیت تولید این شرکت می باشد .

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به اینکه تمام خودروهای دوگانه سوز این گروه با نصب مخزن گاز تحویل مشتریان می گردد گفت:حدود 20 هزار خودروی بدون مخزن که سال گذشته تولید شده تا دو ماه آینده بطور رایگان بر روی آنها مخزن نصب خواهد شد .

وی در ادامه به برنامه سایپا برای عرضه 60 هزار تاکسی پراید و سایپا 141 در سال جاری اشاره کرد و گفت:با همکاری ستاد تبصره 13 و حمایت دولت ناوگان حمل ونقل عمومی کشور امسال بطور گسترده نوسازی و توسعه خواهد یافت و سایپا در این زمینه با عرضه تاکسی های کم مصرف و کم آلاینده و دوگانه سوز نقش مهمی به عهده دارد

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

انعقاد قرارداد 973 ميليون يورويي ايران با شركت اي ال ان جي

انعقاد قرارداد 973 ميليون يورويي ايران با شركت اي ال ان جي

خبرگزاري فارس:قرارداد 5/973 ميليون يورويي اي ال ان جي مشتمل بر بخش نيروگاه، الكترو كمپرسور‌ها و تاسيسات جانبي ميان شركت‌هاي ايران ال ان جي و «مپنا» منعقد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي فارس در اين قرارداد كه عصر امروز بين شركت ايران ال ان جي و شركت مپنا با حضور مسئولان دو شركت مزبور و غلامحسين نوذري سرپرست وزارت نفت در تالار شهيد بهشتي اين وزارتخانه به امضا رسيد بخش نيروگاه، الكترو كمپروسور و تاسيسات جانبي (يوتيليتي) پروژه ايران ال ان جي توسط شركت «مپنا» اجرا خواهد شد.
ارزش اين قرارداد 5/973 ميليون يورو مي‌باشد كه طي 34 ماه اجرا خواهد شد.
به گفته خيرانديش مديرعامل شركت ايران ال ان جي اين پروژه يكي از پروژه‌هاي مهم نفتي است كه از توان و تخصص پيمانكاران داخلي در بخش عمده قرارداد استفاده شده است.
وي افزود: حجم اين قرارداد بيش از 30 درصد كل قرارداد ايران ال ان جي است.
محل اجراي قرارداد سايت 2 فاز 12 پارس جنوبي خواهد بود.
تامين كننده منابع مالي اين قرارداد بانك ملت و منابع داخلي وزارت نفت خواهد بود كه تاكنون 100 ميليون دلار از منابع داخلي وزارت نفت براي اجراي اين قرارداد تامين اعتبار شده است.
پروژه ايران ال ان جي يكي از با اهميت‌ترين پروژه‌هاي نفتي كشور است كه طبق گفته مسئولان در سه سال آينده اولين كشتي ال ان جي (گاز طبيعي مايع شده) از جنوب ايران بارگيري خواهد شد. ارزش اقتصادي ال ان جي بيش از نفت عنوان شده است

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

ايران خودرو 240 ميليون دلار خودرو سواري صادر كرد

ايران خودرو طي شش ماه سال جاري 24 هزار دستگاه خودرو سواري به ارزش 240 ميليون دلار به 40 كشور جهان صادر كرده است.

امير هواشم مدير پشتيباني صادرات ضمن بيان مطلب فوق اظهار داشت: ايران خودرو در نظر دارد تا پايان سال جاري 84 هزار دستگاه خودرو سواري كه 63 هزار دستگاه آن به صورت CBU و 21 هزار دستگاه آن به صورت SKD است به كشورهاي هدف صادر كند.

وي خاطرنشان ساخت: ما براي توسعه برند ملي ايران در بازارهاي جهاني، با توجه به بازارهاي هدف براي سمند چهار پروژه از جمله سمند شمال خاص مناطق سردسير (استاندارد كسب شده)، سمند جنوب خاص مناطق حاره و صحرايي (در مراحل نهايي اخذ استاندارد)، سمند غرب (كه فعلا براي كشور تركيه اخذ شده و در مرحله اخذ يورو4 براي بازارهاي اروپايي هستيم)تعريف كرده ايم.

هواشم تاكيد كرد: سمند شرق كه سمند فرمان راست است و متقاضي اين گونه خودرو، كشورهايي از جمله پاكستان و هند با جمعيت حدود يك ميليارد و 400 ميليون نفر است و بر همين اساس شركت ايران خودرو براي كسب سهم مناسب از اين بازارها طراحي سمند شرق را در دستور كار خود قرار داده است.

هواشم يادآور شد: در كشورهاي حوزه خليج فارس رقابت خيلي شديد و تعرفه گمركي در اين كشورها 5 درصد است بنابراين. تنوع محصول و قيمت آن مي تواند عامل خوبي براي موفقيت در اين بازار باشد.

اين مقام مسوول اظهار داشت: اخذ استاندارد GSO (Golf Standard Organization) شرط ورود به اين بازار است كه در حال حاضر در مراحل پاياني اخذ اين مجوز هستيم.

وي يادآور شد: برنامه صادراتي ايران خودرو تا سال 2010 دستيابي به 250 هزار دستگاه يا 25 درصد حجم توليدي است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

زمان تحويل مدارك براي دريافت آرم ترافيك تمديد شد

به گزارش خبرخودرو ، معاونت حمل و نقل و ترافيك مرحله تحويل مدارك آرم ترافيك را تا پنجم مهر تمديد كرد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو،شهرداري منطقه شش به نقل از معاونت حمل ونقل وترافيك اعلام كرد شهروندان مي توانند به اين منظور در ساعات اداري از ساعت 9 تا14 به حوزه معاونت حمل و نقل ترافيك شهرداري منطقه مراجعه كنند

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

انتصاب‌هاي جديد در وزارت صنايع و معادن‌

به گزارش يك منبع آگاه ، اميررضا واعظ آشتياني ، به عنوان مديرعامل سازمان گسترش و نوسازي به جاي مفيدي انتخاب شد.

همچنين علي‌اكبر محرابيان ، سرپرست وزارت صنايع و معادن معاونان جديد اين وزارتخانه را منصوب كرد.

طي احكامي كه از سوي محرابيان صادر شد، دانش ماراني معاون توليد وزارت صنايع و محسن حاتم نيز معاون توسعه و برنامه‌ريزي شد. پيش از صدور اين احكام، محسن حاتم و ثقفي معاونان توليد و برنامه‌ريزي و توسعه بودند. همچنين از سوي محرابيان، احمدي مديركل دفتر وزارتي شد

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

تعويض خودروهای دست دوم به مثابه يک صنعت جديد و قابل گسترش می باشد

به گزارش خبرخودرو ، مدیر روابط عمومی شرکت مهندسی بازرگانی خودروسایپا گفت:شرکت مهندسی بازرگانی خودروسایپا از گذراندن یک دوره وقفه ، از ابتدای سال جاری طرح جایگزینی خودروهای دست دوم با دیگر محصولات سایپا را به عنوان یک هدف استراتژیک ویک صنعت جدید و قابل گسترش آغاز نموده است .

هنری در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو گفت:عملیات اجرایی طرح جایگزینی خودروهای دست دوم ،برای اولین بار در سال 84 توسط گروه خودروسازی سایپا آغاز گردید ،آغاز این طرح در سال جاری مورداستقبال خوب متقاضیان قرار گرفت .

وی در ادامه گفت:تاکنون تعداد 1664 نفر جهت تعویض خودروی خود با دیگر محصولات نو سایپا و 475نفر نیز جهت خرید خودروهای بهسازی شده ازطریق سایت www.autosetco.comثبت نام نموده اند.

وی افزود:این طرح در مرحله نخست شامل تمامی متقاضیانی است که خودرو آنها پراید مدل 81 به بالابا حداکثر پیمایش 120000کیلومتر می باشد که امید است با ادامه کار و گسترش آن در آینده دیگر محصولات گروه خودروسازی سایپا را نیز تحت پوشش قرار دهیم .

ایشان افزود:طی مذاکراتی که با بانکها و موسسات مختلف مالی انجام پذیرفته است در حال حاضر برای کسانی که متقاضی خودروی نو "ریو"باشند تا سقف حد اکثر 50000000ریال و خودروی پراید 25000000ریال با بهره 12%وام ،از سوی یکی از بانکهای عامل و پس از معرفی فرد از ناحیه این شرکت اختصاص می یابد.

وی اشاره کرد:جهت رفاه حال متقاضیانی که خواهان خرید خودروی بهسازی شده می باشند ،با دیگر منابع تامین کننده مالی جهت اختصاص وام با بهره مناسب در حال مذاکره می باشیم که امید وار هستیم در آینده نزدیک به نتیجه مطلوب برسد.

وی در پایان گفت:هم اکنون کلیه عملیات اجرایی این طرح در سایت واقع در خیابان آزادی ،ابتدای بزرگراه یادگار امام درحال انجام است و کارشناسان دادگستری و فنی جهت کارشناسی خودرو در آن محل حضور دارند.

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

تعويض خودروهای دست دوم به مثابه يک صنعت جديد و قابل گسترش می باشد

به گزارش خبرخودرو ، مدیر روابط عمومی شرکت مهندسی بازرگانی خودروسایپا گفت:شرکت مهندسی بازرگانی خودروسایپا از گذراندن یک دوره وقفه ، از ابتدای سال جاری طرح جایگزینی خودروهای دست دوم با دیگر محصولات سایپا را به عنوان یک هدف استراتژیک ویک صنعت جدید و قابل گسترش آغاز نموده است .

هنری در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو گفت:عملیات اجرایی طرح جایگزینی خودروهای دست دوم ،برای اولین بار در سال 84 توسط گروه خودروسازی سایپا آغاز گردید ،آغاز این طرح در سال جاری مورداستقبال خوب متقاضیان قرار گرفت .

وی در ادامه گفت:تاکنون تعداد 1664 نفر جهت تعویض خودروی خود با دیگر محصولات نو سایپا و 475نفر نیز جهت خرید خودروهای بهسازی شده ازطریق سایت www.autosetco.comثبت نام نموده اند.

وی افزود:این طرح در مرحله نخست شامل تمامی متقاضیانی است که خودرو آنها پراید مدل 81 به بالابا حداکثر پیمایش 120000کیلومتر می باشد که امید است با ادامه کار و گسترش آن در آینده دیگر محصولات گروه خودروسازی سایپا را نیز تحت پوشش قرار دهیم .

ایشان افزود:طی مذاکراتی که با بانکها و موسسات مختلف مالی انجام پذیرفته است در حال حاضر برای کسانی که متقاضی خودروی نو "ریو"باشند تا سقف حد اکثر 50000000ریال و خودروی پراید 25000000ریال با بهره 12%وام ،از سوی یکی از بانکهای عامل و پس از معرفی فرد از ناحیه این شرکت اختصاص می یابد.

وی اشاره کرد:جهت رفاه حال متقاضیانی که خواهان خرید خودروی بهسازی شده می باشند ،با دیگر منابع تامین کننده مالی جهت اختصاص وام با بهره مناسب در حال مذاکره می باشیم که امید وار هستیم در آینده نزدیک به نتیجه مطلوب برسد.

وی در پایان گفت:هم اکنون کلیه عملیات اجرایی این طرح در سایت واقع در خیابان آزادی ،ابتدای بزرگراه یادگار امام درحال انجام است و کارشناسان دادگستری و فنی جهت کارشناسی خودرو در آن محل حضور دارند.

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

جايگزيني خودروهاي فرسوده از اولويتهاي ايران خودرو است

به گزارش خبرخودرو ، گروه صنعتي ايراني خودرو تلاش خود را براي اجراي تبصره 13 با هدف جايگزيني خودروهاي فرسوده به عنوان يك اولويت پيگيري مي كند و آماده است نياز مالكان اين نوع خودروها را برآورده سازد .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، رضا تقي زاده مدير طرح خودروهاي فرسوده ايران خودرو با اعلام اين مطلب گفت:در شهريور امسال يكصد و 93 هزار و 627 نفر براي جايگزيني خودروهاي فرسوده خود ثبت نام كردند.

وي افزود:وانت باردو در اين مرحله با بيشترين تقاضا مواجه بود و در اين خصوص 75 هزار و 657 نفر خواهان دريافت اين نوع خودرو هستند.

تقي زاده ادامه داد: 65 هزار و 242 نفر در اين مرحله از ثبت نام براي جايگزيني خودروهاي فرسوده خواستاردريافت خودروي پژو روآ هستند.

مدير طرح خودروهاي فرسوده ايران خودرو گفت:پژو 405 با حدود 20 هزار و 866 دستگاه ، سمند با 18 هز ار و 96 دستگاه، پژو پارس با 7 هزار و 886 دستگاه و 206 اس دي با 5 هزار و 880 دستگاه به ترتيب اولويت هاي بعدي متقاضيان به شمار مي روند.

وي تصريح كرد:گروه صنعتي ايران خودرو در شش ماهه دوم امسال موظف به واگذاري 210 هزار دستگاه خودرو به متقاضيان خودروهاي فرسوده است و از اين تعداد، حدود 110 هزار دستگاه به اتحاديه تاكسيراني و مابقي آن به قشرهاي مختلف مردم براي مصارف شخصي واگذار مي شود.

تقي زاده يادآور شد:با توجه به اينكه در اين طرح اولويت جايگزيني خودروهاي فرسوده از طريق قرعه كشي تعيين مي شود به افرادي كه در طرح قبلي ثبت نام و خودروي خود را تحويل نگرفتند امتياز بيشتري تعلق مي گيرد.

مدير طرح خودروهاي فرسوده ايران خودرو گفت: همچنين آندسته از متقاضياني كه امسال موفق به جايگزيني خودروهاي فرسوده خود نمي شوند مي توانند در سال آينده نيز در اين طرح شركت كنند.

وي خاطرنشان كرد: بعد از انجام قرعه كشي كه از طريق ستاد تبصره 13 اجرا خواهد شد ايران خودرو آمادگي دارد اقدام به اسقاط و جايگزيني خودروهاي فرسوده كند

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

کارت سوخت گازوييل ميزان قاچاق آن را مشخص می کند

به گزارش خبرخودرو ، رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی، گاز و پتروشیمی ایران گفت:‌ اجرای طرح کارت هوشمند سوخت گازوییل از ابعاد پنهان درباره چگونگی قاچاق آن پرده برمی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، دکتر سیدحمید حسینی تصریح کرد: اجرای طرح کارت سوخت گازوییل از الزامات کنونی برای صرفه جویی در مصرف سوخت کشور به شمار می رود.

حسینی با اشاره به این که‌ عمده مصرف گازوییل کشور از طریق تولید داخل، و چیزی حدود 10 درصد از طریق واردات تأمین می‌شود، ادامه داد: به دلیل سهم بالای تولید داخل در تامین نیازهای مصرفی، هم اکنون حساسیت لازم درباره مصرف گازوییل در کشور وجود ندارد.

وی یادآوری کرد: طی سال های گذشته با تغییراتی که در بخش مصرف سوخت به وجود آمد (برای مثال، سوخت موتورهای کشاورزی یا سیستم گرمایش خانه‌ها از گازوییل به برق تغییر کرد) باید مصرف گازوییل کاهش می یافت.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی، گاز و پتروشیمی اضافه کرد: مصرف حدود 80 میلیون لیتر گازوییل در روز مسئله‌ای گنگ و پیچیده است که می‌تواند ناشی از مسائل دیگری مانند قاچاق این فرآورده باشد، لذا ساماندهی سوخت و کنترل مصرف آن موضوعی حیاتی برای کشور است.

وی با اشاره به اقداماتی که می‌تواند برای کنترل این روند مورد توجه قرار گیرد، گفت: سامانه هوشمند مصرف سوخت راهکاری مناسب برای این مسئله است چرا که باید دانست گازوییل تولیدی و وارداتی کشور چگونه مصرف می‌شود یا این که چه بخش‌هایی مصرف کنندگان عمده گازوییل هستند.

دکتر حسینی تأکید کرد:‌ به طور قطع اجرای طرح کارت هوشمند سوخت برای گازوییل می‌تواند در دستیابی به این اهداف مؤثر واقع شود.

وی با بیان این که ارائه کارت هوشمند سوخت در کشور به حدود 16 میلیون مصرف کننده امری است که در کمتر کشوری به اجرا در آمده، اظهار داشت: تعمیم طرح کارت هوشمند سوخت به فرآورده گازوییل می تواند شناخت بیشتری ر ا نسبت به وضعیت مصرف آن در کشور ایجاد کند و در نتیجه امکان برنامه‌ریزی های بهتری را فراهم کند.

وی ادامه داد: از زمانی که بحث سهمیه‌بندی بنزین مطرح شده، قاچاق گازوییل شدت گرفته است و افراد بیشتری در این ر ابطه فعال شده‌ اند.

حسینی گفت: ‌امیدوارم از طریق اجرای طرح کارت هوشمند سوخت برای گازوییل و در نهایت تجدیدنظر در مورد قیمت آن، زمینه‌ای برای جلوگیری از قاچاق این فرآورده فراهم شود و کشور از وضعیت بحرانی که در این بخش وجود دارد، نجات پیدا کند.

وی با بیان این که هم اکنون قیمت گازوییل در کشور حتی به اندازه‌ هزینه‌های توزیع این فرآورده نیست، بیان کرد: حتی اگر قیمت نفت تحویلی به پالایشگاه ها صفر فرض شود، هزینه‌های پالایش، توزیع و خرده‌فروشی گازوییل از طریق فروش آن به قیمت 16 تومان به ازای هر لیتر تأمین نمی‌ شود، یعنی عملا دولت سوخت گازوییل را به صورت مجانی در اختیار مردم قرار می‌دهد.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی، گاز و پتروشیمی افزود: به طور قطع این مسئله در آینده زیان های فراوانی را برای اقتصاد کشور به دنبال خواهد داشت، بنابراین اجرای طرح کارت هوشمند سوخت برای گازوییل و تجدید نظر در قیمت این فرآورده برای رفع این مشکل دارای اهمیت بسزایی خواهد بود

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

آموزش و پرورش تاکنون تمايل چندانی به همکاری با ناوگان اتوبوسرانی نشان نداده است

به گزارش خبر خودرو ، مدیر عامل ناوگان اتوبوسرانی تهران و حومه گفت:در اواسط شهریورماه در ارتباط با سرویس مدارس ،با حضور مسئولین آموزش و پرورش جلسه ای تشکیل گردید که ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی جهت تامین سرویس مدارس اعلام آمادگی نمودند ولی تاکنون از سوی آموزش و پرورش استقبال چندانی از این امر به عمل نیامده است و بیشترمایل هستند که سیستم سنتی خود را ادامه دهند وازسرویسهای قدیمی استفاده نمایند.

حسین بیژنی درگفتگو با خبرنگار خبر خودرو گفت:ناوگان اتوبوسرانی آمادگی دارد 2500 دستگاه مینی بوس را که درسازمان نظارت بخش خصوصی فعال هستند در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد ؛

وی در خصوص فعالیتهای ستاد مهر گفت:مرکزیت ستاد مهردرمعاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران مستقر می باشد که ستاد های فرعی در سازمانهای تابعه نیزهماهنگ با ستاد مرکزی مشغول به فعالیت هستند .از جمله اقدامات این ستاد ،بازسازی ناوگان اتوبوسرانی و ایجاد سرویسهای تعمیراتی در طول شب می باشد .

بیژنی در این خصوص افزود:در حال حاضر در شرکت اتوبوسرانی تعمیرات اساسی و بزرگ در هنگام شب و از ساعت 8 شب تا 5 صبح انجام می شود تا در طول روزمشکلی درسرویس دهی و خدمات رسانی به مردم ایجاد نشود و همچنین دو سوم نیروی ستاد درطول روزاز ساعت 8 صبح تا 3 بعد از ظهر به امورنظارتی در سطح شهرمشغول می باشند.

وی در ادامه گفت:شرکت اتوبوسرانی تاکنون 7000دستگاه اتوبوس بلیطی ،1350 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی و 2500دستگاه مینی بوس بخش نظارتی را در اختیار دارد.برای رسیدن به حد مطلوب لازم است 3500دستگاه اتوبوس بر تعداد اتوبوسهای بلیطی افزوده گردد .در صورت افزوده شدن این تعداد نیز به سقف مطلوب نخواهیم رسید .زیرا این تعداد جایگزین اتوبوسهای فرسوده می شوند .سن فرسودگی اتوبوسها از 3 تا 17 اعلام شده است .

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

بعضی از قاچاقچيان بنزين به قاچاق گازوئيل روی آورده اند

به گزارش خبر خودرو، عضو کمیسیون انرژی گفت:متاسفانه بعضی از قاچاقچیان بنزین به قاچاق گازوئیل روی آورده اند.

حسن مرادی در گفتگو با خبر خودرو گفت :محدود کردن گازوئیل و بنزین در دست بررسی بوده زیرا مشکلات زیادی به واسطه قاچاق سوخت به وجود آمده است .

وی افزود:گفته شده که درشهرها مرزی کامیونها بنزین وگازوئیل را در خارج ازکشور می فروشند و نابسامانی بسیاری در شهرهای مرزی ایجاد شده است به همین دلیل گازوئیل را به صورت سهمیه بندی بلکه بصورت کارت سوخت هوشمند عرضه می کنند.

مرادی در ادامه افزود:کارت سوخت برای گازوئیل قطعا"در آینده منجر به سهمیه بندی آن می شود و مسئله تاسف بارتر اینکه متصدیان حمل ونقل ، قیمت حمل بار را بدون هیچ قانون ومجوزی بالا برده اند و دولت هم هیچگونه پیگیری نمی کند زیرا همه این فشارها بر مردم وارد می شود و از مسئولین خواهش می کنیم که اجازه ندهند اینگونه حقوق جامعه از بین برود.

وی در پایان علت اصلی اینکه گازوئیل را به صورت کارت سوخت عرضه می کنند گفت :برای اینکه بدانیم چقدر گازوئیل قاچاق از کشورخارج می شود و مصرف گازوئیل ما چقدر است .شاید از این طریق جلوی افرادی که از این طریق یک نوع تجارت را راه اندازی کرده اند و ظلم زیان آن برای کشوراست ،گرفته شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

240 هزار دستگاه خودرو برای شماره گذاری سهميه بندی شد

به گزارش خبرخودرو ، معاون مهندسی و خدمات ترافیک راهنمایی و رانندگی ناجا گفت:درحال حاضر برا ی شماره گذاری ایران خودرو 106 هزار دستگاهاز انواع محصولاتشان و سایپا 90 هزار 600 دستگاه و سایر خودروسازان 40 هزار دستگاه که در کل 240 هزار دستگاه خودرو تا پایان سال سهمیه بندی شده است .

سرهنگ رسول ضیاءالدینی درگفت وگو با خبرنگارخبرخودرو گفت:شماره گذاری خودروها با توجه به آیین نامه تبصره 13 که ازتاریخ 1/5 جهت اجرا ابلاغ شد .یک سری تکالیف برای کارخانجات ،در راستای مصرف سوخت و سایر مسائل مشخص شد و راهنمایی و رانندگی هم در کنارستاد تبصره 13 به لحاظ تکلیف ،با خودروسازان ارتباط برقرار کردیم .

وی افزود:شماره گذاری خودروها به دو بخش تقسیم شد :بخش اول خودروهای تولید داخل قبل از 1/5و خودروهای تولید داخل بعد از 1/5 بود.بخش دوم خودروهای وارداتی می باشد.

ستاد طی نامه ای اعلا م کرد :کلیه تولیدات کارخانجات داخل قبل از 1/5شماره گذاری شود.

وی تصریح کرد:برای تولید خودروهای بعد از 1/5 یک سهمیه خاص را ستاد برای خودروسازان مشخص کرد و ما طی دو دستور العمل به کلیه واحدها ابلاغ کردیم .در گام اول برای دو شرکت ایران خودرو و سایپا باتوجه به تنوع محصولاتشان مشخص شدودر گام دوم باری سایر خودروسازها مشخص کردیم .

سرهنگ ضیاءالدینی در ادامه گفت:برای خودروهای وارداتی یک سری مجوز گرفتیم و کل خودروهایی را که قبل از 1/5 وارد گمرکات شده و گمرک تایید کرد بدون آیین نامه اجرایی شماره گذاری کردند.طی جلساتی که با ستاد تبصره 13 داشته ایم در رابطه با خودروهای وارداتی با مصرف بالای 6 لیتر راهکارهای اجرایی مشخص شد.در ابتدا یک سری خودرو فرسوده را خود ستاد و با خرید نقدی از مردم جمع آوری کرد.

معاونت مهندسی و خدمات ترافیک راهنمایی ورانندگی افزود:افراد می توانند با مراجعه به ستادتبصره 13 تقاضا بدهند و حواله خودروهای اسقاط شده را از دولت خریداری کنند و در ازای ارائه آن به واحدهای شماره گذاری نسبت به شماره گذاری وسایل نقلیه وارداتیشان اقدام کنند.

وی در ادامه گفت :در این بین افرادی وجود دارند که تمایل دارند خودشان خودروهای فرسوده بخرند و اسقاط کنندیا اصلا"یک خودروی فرسوده دارند که انشاءالله در این هفته مشخص می شود اما برای افرادی که به صورت تکی یکدستگاه یا دو دستگاه خودروی وارداتی دارند و می خواهند این کار را انجام دهند مشکلی وجود ندارد ،می توانند به واحدهای شماره گذاری مراجعه کنند تا به مراکز اسقاط خودرومعرفی شده و در آنجا مراحل اسقاط انجام شده و شماره گذرای خودروی وارداتیشان انجام شود.

سرهنگ ضیاءالدینی در پایان افزود:بر اساس دستور ستاد تبصره 13 ،مدت زمان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده به پایان رسیده و در مجموع 391 هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده اند و تمامی خودروهای ارائه شده دوگانه سوز می باشد

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

ايجاد معاونت خودرو حمايتی است از شبکه گسترده قطعه سازان

به گزارش خبر خودرو ، عضو کمیسیونصنایع و معادن گفت:معاونت خودرو و ایجاد این تشکیلات در وزارت صنایع از صنعت خودرو و قطعه سازی حمایت می کند.

علی اکبر ناصری در گفت وگو با خبرنگار خبر خودرو گفت: ایجاد یک معاونت خاص در وزارت صنایع به خصوص معاونت خودرو که از صنایع مهم و رونق زای اقتصادی می باشد بسیار ارزشمند می باشد و در ارتقاءکمی و کیفی خودروها نقش آفرین است .

وی افزود:این معاونت می تواند در صادرات خودرو و قطعات خودرو بسیار تاثیرگذار بوده و نقش مفیدی داشته باشد.

ناصری در رابطه با پروژه ال 90 گفت:در تامین قطعات ال 90 هم از طرف رنو و هم از طرف قطعه سازان داخلی مشكلاتي به وجود آمده و بعضی از قطعات تامین نشده است.

وی در پایان افزود:پی گیری در این رابطه ادامه دارد و قرار بر این شد به افراد ثبت نام شده خودروی جایگزین تحویل داده شود و از این طریق خودروسازان به تعهداتشان عمل کنند

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

نصب فنر ساخت ایران بر روی خودروهای اروپایی

فنر ساخت ایران بر روی خودروهای اروپایی نصب شد.
به گزارش شبكه خبر ، مدیر عامل شركت فنرسازی زر از صادرات فنر ساخت ایران به اروپا خبر داد و افزود : این فنرها برروی خودروهای اروپایی نصب شده است .

شمس با اشاره به اینكه صادرات كالاهای صنعتی در زمره اساسی ترین اهداف وزارت صنایع و معادن است تصریح كرد : فنرهای ساخت ایران به كشورهای اروپای غربی مانند آلمان ، بلژیك و انگلیس صادر
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

ثبت نام بيش از 193 هزار نفر درطرح جايگزيني خودرو هاي فرسوده ايران خودرو

گروه صنعتي ايران خودرو تلاش خود را در راستاي اجراي تبصره 13 با هدف جايگزيني خودروهاي فرسوده به عنوان يك اولويت دنبال مي كند و آماده است نياز مالكان اين نوع خودروها را برآورده سازد.

رضا تقي زاده مدير پروژه خودروهاي فرسوده ايران خودرو با اعلام اين مطلب در خصوص ثبت نام مالكان خودروهاي فرسوده اظهار داشت : در طرح جديد جايگزيني خودروهاي فرسوده از سوي ايران خودرو كه به مدت دو هفته در شهريور ماه امسال جريان داشت حدود يكصد و نود و سه هزار و 627 نفر ثبت نام كردند.

وي افزود : وانت باردو در اين مرحله با بيشترين تقاضا مواجه بوده و در اين خصوص 75 هزار و 657 نفر خواهان دريافت اين نوع خودرو هستند وي ادامه داد: 65 هزار و 242 نفر دراين مرحله از ثبت نام براي جايگزيني خودروهاي فرسوده خواستار دريافت خودروي پژو روآ هستند.

تقي زاده گفت : پژو 405 با حدود 20 هزار و 866 دستگاه ،سمند با 18 هزار و 96 دستگاه ، پژو پارس با 7 هزار و 886 دستگاه و 206 اس دي با 5 هزار و 880 دستگاه به ترتيب اولويت هاي بعدي متقاضيان به شمار مي روند.

مدير پروژه خودروهاي فرسوده ايران خودرو تصريح كرد : گروه صنعتي ايران خودرو در شش ماهه دوم سال جاري موظف به واگذاري 210 هزار دستگاه خودرو به متقاضيان خودروهاي فرسود است و از اين تعداد، حدود 110 هزار دستگاه به اتحاديه تاكسيراني و مابقي آن به قشرهاي مختلف مردم براي مصارف شخصي واگذار مي شود.

وي يادآور شد: با توجه به اينكه در طرح فوق اولويت جايگزيني خودروهاي فرسوده از طريق قرعه كشي تعيين مي شود لذا به افرادي كه در طرح قبلي ثبت نام و خودروي خود را تحويل نگرفتند امتياز بيشتري تعلق مي گيرد.

تقي زاده افزود:و همچنين آندسته از متقاضياني كه امسال موفق به جايگزيني خودروهاي فرسوده خود نمي شوند مي توانند در سال آينده نيز در اين طرح شركت كنند.

وي خاطرنشان كرد: بعد از انجام قرعه كشي كه از طريق ستاد تبصره 13انجام خواهد شد ايران خودرو آمادگي دارد اقدام به اسقاط و جايگزيني خودروهاي فرسوده نمايد
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مهر 1386ساعت   توسط زهیر موسوی دارابی(مشهد)  | 

مطالب جدیدتر